Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

OSB’de kapatılan fabrika açıldı, çalışanlarda ikinci kez virüs çıktı

Diyarbakır - 12 Haziran 2020 19:38 A A

Diyarbakır’da koronavirüs nedeniyle kapanan tekstil fabrikası yeniden açıldı. Ancak fabrikada çalışan 5 kişide koronavirüs tespit edildi. Fabrikada çalışan işçiler tedirgin. Öte yandan kentte faaliyet gösteren bir süper market çalışanında da virüs tespit edildi.

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan tekstil fabrikasında işçi olarak çalışan bir kişi, 16 gün önce öksürük ve ateş şikayetleriyle hastaneye başvurdu. Burada yapılan Covid-19 testi pozitif çıkan kişi, pandemi hastanesinde tedaviye alındı. Bir işçide koronvirüs tespit edilmesi üzerine tekstil fabrikası geçici süreyle kapatılmıştı. 15 günlük izalasyon ve tedavi sürecinin ardından işçiler sağlıklarına kavuştu, mesailerine başladı.

Ancak aynı fabrikada 5 kişinin daha koronavirüse yakalandığı belirtildi. Virüse yakalanan işçiler tedavi altına alınırken, tedirgin olan bazı işçiler rapor aldı. Konuyla ilgili görüşmek istediğimiz fabrika yöneticilerine ulaşamadık.

Öte yandan Kayapınar’da bulunan bir süpermarket çalışanında koronavirüs tespit edildi. Bunun üzerine fiyasyon ekibi tarafından market çalışanlarına koronavirüs testi yapıldı. Market faaliyet yürütmeye devam ediyor. Vatandaşlar söz konusu durumdan tedirgin olup çalışmalara ara verilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Bu haber 720 kez okundu.
Diyarbakır - 19:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.