23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Pandemi hastanesinden 18 doktor istifa etti

Diyarbakır - 2 Eylül 2021 13:47 A A

Koronavirüs salgınında pandemi hastanesi ilan edilen Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 18 doktor istifa etti.

Pandemi nedeniyle ağırlaşan ve düzeltilmeyi bekleyen sorunları çözülmeyen 18 hekim, pandemi hastanesi ilan edilen Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden istifa etti. Hastanede 6 doğum uzmanı, 4 psikiyatr, 3 cildiyeci, 5 pratisyen istifa etti.

Pandemi nedeniyle hekim ve sağlık çalışanlarına getirilen yasağın sona ermesinden sonra istifa eden 6 hekimden sonra gelen 18 istifanın hastanedeki sağlık çalışanlarının iş yükünü daha da ağırlaştırılması bekleniyor.

Dr. Muhammed Asena’nın görevden alınmasından sonra başhekimlik ataması aylardır yapılmazken, pandemi nedeniyle randevularda sorun yaşanırken, hastanenin yoğun bakım üniteleri ve diğer yatar servislerde klimaların çalışmaması da hastaların sağlığını olumsuz etkiliyor.

Bu haber 1080 kez okundu.
Diyarbakır - 13:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.