28° Açık
  • EURO 6.32
  • DOLAR 5.73

Rektör Gül, akademisyenlerle bir araya geldi

Diyarbakır - 27 Aralık 2017 17:45 A A

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, fakülte öğrencilerine ve akademisyenlerine yönelik yaptığı toplantılara devam ediyor. Üniversitedeki tüm akademik birimleri tek tek ziyaret ederek, akademik personelle üniversitedeki sosyal ve akademik süreçlere ilişkin kapsamlı görüş alışverişinde bulunan Rektör Gül, ziyaretlerde birimlerin ihtiyaçları, personel durumları, fiziksel koşulların iyileştirilmesi, eğitim öğretim faaliyetlerinde kalitenin arttırılması gibi konularda da karşılıklı değerlendirmelerde bulunuyor.

Fen Fakültesi akademisyenleri ile bir araya gelen Rektör Gül ve rektör yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Kılıçoğlu, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Hayrullah Akyıldız, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Onay, akademik ve idari personellerle fikir alışverişinde bulundu. 1,5 yıl içerisinde yapmış oldukları faaliyetlerden bilgiler veren Gül, Diyarbakır’ın tanıtımı konusunda da etkinliklerin önemli olduğunu, bilimsel alandan ziyade şehrin tarihini tanıtmak açısından etkinliklerin önemli olduğunu söyledi.

Öğrencilerle ve öğrenci sorunları ile fazlasıyla ilgilendiğini, öğrencilerin ileriye dönük başarılarında onlara vizyon vererek, rol model olmak gerektiğini belirten Gül, öğretim üyesinin görevinin sadece ders vermek olmadığını, öğrencileri ve asistanları ile ilgilenmenin de esas görevleri içinde olduğunu söyledi.

HASTANELERDE İYİLEŞMELER

Hastanelerdeki iyileşmelere de değinen Gül, hasta sayısının arttığına, memnuniyetin arttığına ve koşulların elverişli hale geldiğini dile getirdi. Rektör Gül, sportif alandaki başarılara da değinerek, öğrencilerinin derecelere girerek kupalar almasının kendilerini gururlandırdığını söyledi. Birim ziyaretleri kapsamında istişarelerin sürekli olarak devam edeceğini, çalışanların istek, önerileri ve şikâyetlerini mutlaka önemseyerek imkânlar ölçüsünde dikkate aldıklarını belirten Prof. Dr. Rektör Gül, fikir, öneri ve geri bildirimlere her zaman açık olduklarını da dile getirdi.

Bu haber 207 kez okundu.
Diyarbakır - 17:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.