19° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sabahın ilk ışıklarından gece yarısına kadar temizlik

Bağlar - 28 Ocak 2021 18:35 A A

Bağlar Belediyesi, 40’dan 90’a çıkardığı temizlik araçları eşliğinde sabahın ilk ışıklarından gece yarısına kadar ilçenin her tarafını arşınlayarak temizlik çalışması gerçekleştiriyor. Belediyenin temizlik hizmetinden memnun olduklarını dile getiren esnaflar, burada en büyük sorumluluğun vatandaşlara düştüğüne dikkat çekerek herkesin duyarlı olması gerektiğinin altını çizdi. “Her bir vatandaşımızın talebi ve beklentisi bizim için kıymetlidir” diyen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, cadde ve sokakları temiz tutmak için hassasiyetle çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Bağlar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri, 400 binden fazla nüfusu olan ilçede çevre temizliğini sağlamak için çalışmalarını genişleterek sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi’nden Bağlar Belediyesi’ne geçen 29 cadde ile birlikte 48 mahallede 108 cadde ve 1324 sokakta eş zamanlı olarak her gün temizlik çalışması gerçekleştiren temizlik ekipleri, 36 mahalle ve 92 mezra olmak üzere 128 kırsal yerleşim yerinde ise çöp ve atık toplama çalışmalarını yaparak ilçeyi temiz tutmaya çalışıyor. Belediyenin temizlik hizmetleriyle ilgili olarak görüşlerini dile getiren esnaflar, yapılan çalışmalardan memnun olduklarını vurgulayarak temiz bir çevre bilinci oluşması için vatandaşların duyarlı olması gerektiğine vurgu yaptı.

“TEMİZLİK KONUSU HEPİMİZİ İLGİLENDİRİYOR”

Teğmen Caddesi esnaflarından Hamdin Bekiz,”Belediye ekiplerinin temizlik hizmetinden memnunuz. Sabah erken saatlerde gelip temizliyorlar. Burada en büyük sıkıntımız kurulan semt pazarıyla ilgili. Pazar esnafı maalesef temizliğe dikkat etmiyor. Vatandaşlarımızın da duyarlı olması gerekir. Yere sigara atan var, binadan aşağı çöp atan var. Burada hepimiz yaşıyoruz. Bu yüzden vatandaş olarak çevre temizliğine dikkat etmeliyiz. Çöp konteyneri var, neden yere çöp atılıyor anlamış değilim” dedi.

Teğmen Caddesi esnaflarından Mehmet Uzunboy,”Şimdi biz belediye ekipleri temizlik yapmıyor dersek haksızlık olur. Bizden önce geliyorlar. Gerçekten ellerinden geleni yapıyorlar. Buna her gün şahit oluyoruz. Ama benim vatandaşlarımıza bir sitemim ve çağrım var. Allah rızası için yere çöp atmayalım, çevreyi temiz tutalım. Bunu sağlamak gerçekten zor değil. Vatandaşımız bu konuda duyarlı olursa eminim her şey çok daha güzel olur” ifadelerini kullandı.

“ÇEVRE TEMİZLİĞİ BİLİNCİ OLUŞTURULMALI”

İlçe genelinde esnaflar, belediyenin temizlik çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirirken, hem belediyeden konteynir sayısını artırmasını hem de vatandaşların çevre temizliği konusunda duyarlı olmasını istediklerini kaydetti.

Medine Bulvarı’nda bulunan esnaflardan Ali Dinç, ”Belediyenin temizlik görevlileri sabahın ilk ışıklarında burada çalışmaya başlayarak her tarafı temizliyor. Biz yapılan çalışmalardan memnunuz. Vatandaş olarak temizlik konusunda üzerimize düşeni yapmalıyız. Bu konuda malesef şikayetimiz var. Belediye konteynir sayısını artırırsa güzel olur ama asıl önemli olan vatandaşlarımızın çevre temizliğine dikkat çekerek yere çöp atmamasıdır bence” ifadelerine yer verdi.

Medine Bulvarı esnaflarından Emrullah Taş ise,”Ben bir Diyarbakırlı olarak tüm hemşehrilerime sesleniyorum. Lütfen çevremizi temiz tutalım. Biz dikkat etmezsek belediye istediği kadar temizlesin anlamı olmaz. Belediye ekipleri, gün boyu buraları temizliyor. İnsanlarımızın yardımcı ve duyarlı olması lazım.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

BEYOĞLU: ”VATANDAŞLARIMIZIN HER TÜRLÜ TALEBİNE AÇIĞIZ”

Vatandaşların talebini büyük bir olgunluk ve saygı ile karşıladıklarını anlatan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, asli görevlerinden olan temizlik konusunda büyük bir hassasiyete sahip olduklarını söyledi. Beyoğlu, ”Tüm imkanlarımız ve ekiplerimizle beraber daha temiz ve huzurlu bir Bağlar meydana getirmek için “bir gün değil, her gün temizlik” şiarıyla çalışıyoruz. Ekiplerimiz, sahada ellerinden geleni yapıyor.  Bu konuda vatandaşlarımızın her türlü talebine ve eleştirilerine açık olduğumuzu da ifade etmek istiyorum. Her birinin talebi bizim için kıymetli olup yerine getirmek görevimizdir. Bu hassasiyetle ve daha daha fazla tedbir alarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Bu haber 401 kez okundu.
Bağlar - 18:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.