29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Şark Bülbülü Celal Güzelses türküleriyle anıldı

Diyarbakır - 1 Şubat 2021 14:55 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evi’nde eğitim gören öğrenciler, online devam ettikleri derslerinin ardından Şark Bülbülü Celal Güzelses’i 62. ölüm yıl dönümünde türküleriyle andı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Bilgi Evi’nde eğitim gören öğrenciler, Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Şark Bülbülü” unvanı verdiği Diyarbakırlı halk sanatçısı Celal Güzelses için anma programı düzenledi. Online devam ettikleri derslerini bitirdikten sonra Bilgi Evi Müzik Kulübü’ne kayıtlı öğrenciler, Güzelses’in birbirinden güzel türkülerini eğitmenleri eşliğinde seslendirdi.

Anma programında Bilgi Evi eğitmenleri, öğrencileri Celal Güzelses’in hayatını anlattı. Celal Güzelses’in 62. ölüm yıl dönümü olduğunu hatırlatan eğitmenler, Güzelses’in sanat dünyasındaki yerini hala koruduğunu ve türkülerinin dilden dile dolaştığını ifade ettiler. Celal Güzelses’in sadece Diyarbakır’da değil tüm ülkede bir değer olarak kabul edildiğini belirten öğrenciler ise “Güzelses nasıl ki kendi memleketine dört elle sarıldıysa biz de sarılacağız, onu unutmayacağız ve onu hep sahipleneceğiz” dedi.

Bu haber 576 kez okundu.
Diyarbakır - 14:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.