23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başhekim Dr. Asena, görevden alındı

Diyarbakır - 27 Mayıs 2021 16:14 A A

2020 yılı Ekim ayında göreve başlayıp 8 aylık süre zarfı içinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde adeta bir devri kapatıp yeni bir devir açan hastanenin çehresini kökünden değiştiren başhekim Dr Muhammet Asena, görevden alındı.

Hastane bu denli ivme kazanmışken bu denli önemli hizmetler sunulurken, Asena’nın neden görevden alındığı kafalarda soru işaretine yol açtı.

Çalışmaları taktirle karşılanan Başhekim Dr. Asena’nın alınması tepkiyle karşılandı. Hasta ve hasta yakınları, Başarılı idarecilerin bu kadar kolay birşekilde görevden alınmasını doğru bulmadıklarının altını çizerek, “Bunca hizmet, bunca çabanın karşılığı bu mu? Kentin işleyen tek hastanesindeki bu değişiklik neyin nesi? Gazi Yaşargil eğitim ve araştırma hastanesi ilk defa belki de güzellikler ile anılırken gerçekleşen bu durum çok düşündürücü. Kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz. Peki merak ediyoruz bu kadar kolay mı?” diye tepki gösterdi.

Bu arada, Sağlık Bakanlığının tasarrufundan dolayı görevden alınan Başhekim Dr. Asena’nın görevden alınmasının hemen ardından birçok Başhekim Yardımcısının da istifa dilekçesini İl Sağlık Müdürlüğü’ne sunduğu öğrenildi.

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 2794 kez okundu.
Diyarbakır - 16:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.