28° Açık
  • EURO 6.32
  • DOLAR 5.73

Sözde kararı reddediyor ve yok sayıyoruz

Diyarbakır - 10 Aralık 2017 13:58 A A

Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Derneği (UBAD), dünya siyasetine yön verme çabasında olan karanlık odakların, kana bulanmış ellerini yine Kudüs’e uzattığını anımsatarak, Kudüs’ün Müslümanların davası, onuru, şerefi ve haysiyeti olma hakikatini kabul etmeyen mihrakların, bir kere daha Kudüs üzerinden sinsi oyunlar tezgâhladıklarını belirtti. UBAD açıklamasında, “Müslümanların kırmızıçizgisini fütursuzca çiğneyerek hakkı tanımayan mihraklarca alınan bu haksız ve sözde kararı reddediyor ve yok sayıyoruz” denildi.

KARANLIK ODAKLAR, KANA BULANMIŞ ELLERİNİ YİNE KUDÜS’E UZATTI

Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Derneği (UBAD), ABD’nin Kudüs kararına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Dünya siyasetine yön verme çabasında olan karanlık odakların, kana bulanmış ellerini yine Kudüs’e uzattığını anımsatarak, Kudüs’ün Müslümanların davası, onuru, şerefi ve haysiyeti olma hakikatini kabul etmeyen mihrakların, bir kere daha Kudüs üzerinden sinsi oyunlar tezgâhladıklarını belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“MÜSLÜMANLARIN KALBİNİN ORTASINA ZEHİRLİ BİR HANÇER SAPLANMIŞTIR”

“Dünyaya özgürlük ve barış getirme iddiasında bulunanlar, iş Müslümanların kutsallarına geldiğinde bu iddialarını unutmakta, bütün evrensel değerleri hiçe sayarak menfaatleri neyi gerektiriyorsa bu yönde hareket ettikleri gerçeğini bir kez daha ortaya koymaktadırlar. İslam âleminin ilk kıblesi, sancağı ve mukaddes mekânı üzerinden oynanan bu oyunlar ve İslam âleminde infiale neden olan bu karar; sözde özgürlük ve barış iddialarıyla çelişmektedir. “Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak kabul edilmesi” kararı, bu çelişkinin bir tescili olarak tarihe geçmiştir. Orta doğuda dengeleri değiştirme niyetiyle alınan bu sözde karar, Müslümanların vicdanını yaralamakla kalmayıp, dünya nüfusunun yaklaşık dörtte birini oluşturan 2 milyara yakın Müslümanı yok saymaktadır. Bu noktada kendilerini dünyanın sahibi olarak gören ve İslam âlemini yok sayan bu odakların neye, nasıl ve ne şekilde hizmet ettiği İslâm âlemi tarafından ciddi şekilde sorgulanmalı, anlaşılmalı ve gereken acilen yapılmalıdır. Bunun için tüm Müslümanlar, kirli mihraklar tarafından aramıza sokulmaya çalışılan nifak tohumlarının farkına varıp, küçük görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak, topyekûn İttihad-ı İslam şuuruyla bir araya gelip bu saldırıya karşı çıkmalıdırlar. Zira bu kararla Müslümanların kalbinin ortasına zehirli bir hançer saplanmıştır. Ama bilinmelidir ki Allah’a, hak din olan İslamiyete ve Müslümanların mukaddesatına karşı savaş açanların mağlubiyeti kaçınılmazdır. Galib olan ancak Allah’tır. Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Derneği (UBAD) olarak Müslümanların kırmızıçizgisini fütursuzca çiğneyerek Hakkı tanımayan mihraklarca alınan bu haksız ve sözde kararı reddediyor ve yok sayıyoruz”

Kaynak: http://www.kadikoypiyanokursu.net/

Bu haber 193 kez okundu.
Diyarbakır - 13:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.