23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sur Belediyesi eşbaşkanlarına tutuklama talebi

Diyarbakır - 23 Aralık 2019 18:02 A A

Sur Belediyesi Eşbaşkanları Filiz Buluttekin ve Cemal Özdemir, “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Diyarbakır’da gözaltına alınmalarının ardından İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınıp yerlerine kayyum atanan Sur Belediyesi Eşbaşkanları Filiz Buluttekin ve Cemal Özdemir ile Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Eken, İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 Eşbaşkanlar Buluttekin ve Özdemir, alınan savcılık ifadelerinin ardından “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

 Meclis Üyesi Eken ise, adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılması talebiyle hakimliğe sevk edildi.

 Eşbaşkanlar Buluttekin ve Özdemir ile Meclis Üyesi Eken’in Sulh Ceza Hakimliği’nde ifadelerinin alınması bekleniyor. (Kaynak: MA)

Bu haber 622 kez okundu.
Diyarbakır - 18:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.