19° Açık
  • EURO 6.31
  • DOLAR 5.73

Sur Çocuk Festivali başladı

Diyarbakır - 8 Haziran 2019 20:06 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Sur Belediyesi’nin ev sahipliğinde ‘Gelin çocukların kahkahalarında buluşalım!’ sloganıyla gerçekleştirilen ‘Sur Çocuk Festivali’ Eşbaşkan Dr. Selçuk Mızraklı’nın katılımıyla başladı.

Önce Çocuklar Derneğinin koordinasyonunda gerçekleşen ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Sur Belediyesi’nin ev sahipliğinde ‘Gelin çocukların kahkahalarında buluşalım!’ sloganıyla düzenlenen ‘Sur Çocuk Festivali’ başladı.

Tarihi Sur İçinde Ben û Sen Burcu Parkında Sur Belediyesinin Çocuk Şenliği ile başlayan festivale Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı, Sur Belediyesi Eşbaşkanları Filiz Buluttekin ile Cemal Özdemir, HDP İl Eşbaşkanları Hülya Alökmen Uyanık ve Zeyyat Ceylan, HDP Diyarbakır milletvekilleri Remziye Tosun, Semra Güzel, Saliha Akdeniz, Musa Farisoğlulları yüzlerce çocuk ve aileleri katıldı.

Eşbaşkan Mızraklı, parkta kurulan boomwhackers, darbuka, stranbeji, mandala, oyuncak yüz boyama, bez branda, taş boyama, kil ve çamur, pantomim ve geri dönüşüm atölyelerini tek tek ziyaret etti. Çocuklarla yakından ilgilenen Mızraklı, atölyelerde çocuklara eşlik etti.

Mızraklı, alanda oluşan çöpleri toplayarak çöp kutusuna attı. Şenlik, düzenlenen pantomim ve erbane gösterisi ile çocukların seslendirdiği şarkılarla sona erdi.

11 Haziran’a kadar sürecek Festival kapsamında müzik, tiyatro, sinema, sanat atölyeleri, açık hava etkinlikleri ve forum gibi aktiviteleri içeriyor.

Bu haber 379 kez okundu.
Diyarbakır - 20:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.