12° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Tabipler Odası Vaka sayısının düşmediğini ileri sürdü!

Diyarbakır - 5 Eylül 2020 16:11 A A

Diyarbakır Tabipler Odası Genel Sekteri Dr. Mustafa Kaya, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ‘vaka oranını yüzde 49 geri çektik’ açıklamasını değerlendirdi.

Vaka artışının en çok yaşandığı iller arasında bulunan Diyarbakır’da Tabipler Odası ile Sağlık Bakanlığının açıklamaları yine polemiğe neden oldu. Bir dizi inceleme ve görüşmelerde bulunmak üzere dün Diyarbakır’a gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “2-3 hafta öncesine göre vaka oranını yüzde 49’lara kadar düşürdük” açıklaması yapmıştı.

HASTANEDE YATMASI GEREKEN KİŞİLER EVE GÖNDERİLİYOR

Bakan Koca’nın açıklamalarını gazetemize değerlendiren Tabipler Odası Genel Sekreteri Dr. Mustafa Kaya, kentte vaka düşünün olmadığını ileri sürdü.

Diyarbakır’da günde 500-600 pozitif vakanın çıktığını dile getiren Kaya, “Alınan önlemler yeterli olmayınca vakalardaki artış sürüyor. Kent tamamen kendi haline bırakılmış. Hekimler çok zor durumda. Hastanede yatması gereken onlarca kişi yer olmadığı için eve gönderiliyor. Yoğun bakımlarda yer bulmak neredeyse imkansız. Arkadaşlarımızdan aldığımız verileri değerlendirdiğimizde herhangi bir düşüşün olmadığını görüyoruz Dicle Üniversitesi ile Eğitim Araştırma Hastanesinde yeni yoğun bakımlar açıldı. Bunun yanı sıra yeni klinikler açılmaya devam ediyor. Madem düşüş var neden yoğun bakım ve klinik açılıyor. Bu nedenle sayın bakanın açıkladığı verilerin gerçeği yansıtmadığını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Bu haber 468 kez okundu.
Diyarbakır - 16:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.