28° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Tek odalı evde yalnız yaşayan gence destek oldu

Bağlar - 17 Ocak 2021 14:42 A A

Diyarbakır’da kimsesiz ve muhtaç vatandaşlara yönelik çalışmalarını sürdüren merkez Bağlar Belediyesi, bir vatandaşın daha yüzünü güldürdü.

Yunus Emre Mahallesi’nde ailesinden kalma tek gözlü evde ikamet eden ve geçimini hurdacılık yaparak sağladığını belirten 32 yaşındaki Veysi Gezer’i ziyaret eden Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, kendisiyle sohbet ederek durumu hakkında bilgi aldı.

Gezer’in gıda ve nakdi destek ihtiyacını karşılayan Beyoğlu, imkanlar dahilinde ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlara destek olmaya gayret gösterdiklerinin altını çizdi.

Çok kötü koşullarda yaşama tutunmaya çalıştığına dikkat çeken Gezer, “Annem ve babam olmadığı için burada yalnız yaşıyorum. Evin durumu gördüğünüz gibi çok kötü. Zor şartlarda hayata tutunmaya çalışıyorum. Ziyaret edip destek sağladığı için başkanıma çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Mahalle ziyareti sırasında bazı vatandaşların davetini geri çevirmeyen Beyoğlu, birçok eve misafir olarak vatandaşların çeşitli konulardaki taleplerini dinledi.

Beyoğlu’nun Yunus Emre Mahallesi’ndeki ziyaretlerine eşi Dürdane Beyoğlu da katıldı.

Bu haber 410 kez okundu.
Bağlar - 14:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.