16° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Teknik personellere gübre denetçisi eğitimi verildi

Diyarbakır - 21 Aralık 2018 17:08 A A

Diyarbakır İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli teknik personellere, gübre denetçisi eğitimi verildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Bitki Besleme ve Teknoloji Geliştirme Daire Başkanlığı uzmanları tarafından Diyarbakır, Mardin, Batman, Adıyaman, Elazığ ve Ağrı tarım ve orman il müdürlükleri ile ilçe müdürlüklerinde toplam 78 teknik personele 5 gün boyunca teorik ve uygulamalı olarak “gübre denetçisi eğitimi” verildi.

Diyarbakır İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün konferans salonunda gerçekleştirilen eğitim toplantısında Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Mustafa Korkutan, katılımcılara hitap etti. Toprak ve ürünler için gerekli olan gübrenin doğru ve sağlığa zarar vermeden kullanılmasının önemli olduğunu belirten Korkutan, sahte ve kaçak gübre satışı ile kullanımının sıkı denetimlere tabi tutulmasının önemine değindi.

EĞİTİMLER TEKNİK PERSONELİN BİLGİ BİRİKİMİNİ ARTIRACAK

Korkutan, “Yapılacak bu eğitimler sayesinde teknik personellerin bilgi birikimleri en üst düzeye çıkartılarak, piyasa denetimleri artırılacak. Bunun da piyasada her üründe olduğu gibi gübre üretiminde de taklit ve tağşiş durumunun asgariye düşürülmesi ve tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik caydırıcı etkisinin olacağı kanaatindeyim. Bu sebeple hem denetimlerimize hem de denetimcilerimizin eğitimine önem veriyoruz. Yapılan bu eğitimin önce ülkemize sonra da ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Bitki Besleme ve Teknoloji Geliştirme Daire Başkanlığı adına Ayhan Güneri ise personelleri eğitim hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirdi. Eğitim toplantısı, Bitki Besleme ve Teknoloji Geliştirme Daire Başkanlığı uzmanlarının sunumlarıyla devam etti. Eğitime katılma belgeleri ve denetçi kimlik kartları bakanlıkça düzenlenerek, teknik personellerin denetimlerde yetkilendirilmesi sağlanacak.

Bu haber 719 kez okundu.
Diyarbakır - 17:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.