29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Trilyonluk vurgunda bir kişi gözaltına alındı

Diyarbakır - 24 Haziran 2020 15:18 A A

Diyarbakır’da, aralarında üst düzey bürokratlarında bulunduğu onlarca kişiyi dolandırarak kayıplara karışan kuyumcu Z.O’nun abisi gözaltına alındı. Z.O’nun kuyumcu ortağı da aranıyor.

Diyarbakır’da, aralarında üst düzey bürokratlarında bulunduğu onlarca esnafın altın ve parasını emanet ettiği Zerya Nuzar Gold’un sahibi Z.O, kendisine emanet edilen yaklaşık 200 milyon TL değerindeki para ve altınlarla kayıplara karıştı. Olayın duyulması ile onlarca kuyumcu esnafı Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak, dolandırıldıklarını bildirdi. Savcılığa başvurular devam ederken ilginç bir gelişme yaşandı. Firari Z.O’nun ortağı S.A’nın da arandığı ortaya çıktı.

VİTRİNDEKİ ALTINLAR SAHTE ÇIKTI

Savcılık, firari iki kuyumcu için yakalama kararı çıkardı. Soruşturma kapsamında firari Z.O’nun abisi gözaltına alınırken, Z.O’nun iş yerinde dün arama yapıldı. Yapılan aramada vitrinde bulunan altınların imitasyon olduğu belirlendi.

BAKANLIĞIN MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRMESİ BEKLENİYOR

Bu arada, bazı kamu kurumlarının bitirilecek işler için verdikleri emanet paralarında bu kayıp paralar içinde olduğu iddia ediliyor. Çok yönlü vurgunla ilgili İçişleri Bakanlığının Müfettiş görevlendirmesi bekleniyor.

Bu haber 1436 kez okundu.
Diyarbakır - 15:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.