29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

TÜSİKON’un Kırgızistan temsilciliğine Nurmambetov Jyrgalbek atandı

Diyarbakır - 25 Aralık 2020 14:18 A A

Bir haftadan bu yana yurt dışı temsilcilik açmak amacıyla Kırgızistan’da temaslarına devam eden Türkiye Üretici Sanayici ve İşadamları Konfederasyonu (TÜSİKON) İl Başkanı Altay, girişimleri sonucu TÜSİKON’un Türki Cumhuriyetlerindeki temsilcisini atadı.

Kırgızistan temsilcisi olarak atanan Nurmambetov Jyrgalbek’e TÜSİKON’un rozetini takan Altay, konfederasyon olarak ülkeye ve bölgeye yabancı yatırımcı gelmesi için girişmelerinin devam edeceğini söyledi.

Altay, Gittikleri ülkelerdeki fırsatları, rapor olarak üyeleriyle paylaşarak, birçok üyelerine yeni pazarların oluşmasını sağladıklarını ifade ederek, “Türkiye’nin yurt dışında en güçlü STK’sıyız. Bizler iş insanları olarak, ticari adımlar atarken, aynı zamanda ülkemizi temsil eden siyasi ve diplomatik bir ekosistemin parçası olduğumuzu da aklımızdan çıkarmıyoruz. Ülkelerimiz arasında ticari diplomasiyi geliştirmek için yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Yurt dışı teşkilat mensuplarımızı, bölgelerinde global vizyonumuza uygun, birer fahri ticari ataşe gibi konumlandırıyoruz. İşte bu heyecan ve bilinçle bizler de bugün, ülkemizin bayrağını dalgalandırmak ve iş insanlarımıza yeni ufuklar açmak için ülkemizden binlerce kilometre uzakta teşkilatlanma çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” Dedi.

Bu haber 860 kez okundu.
Diyarbakır - 14:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.