28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Uluslararası Doktorlar Derneğinden Kovid-19’a karşı tedbirli olunması uyarısı

Diyarbakır - 3 Ekim 2020 15:19 A A

Uluslararası Doktorlar Derneği (AID) Diyarbakır temsilcisi Doktor Eşref Araç, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili vatandaşlara uyarıda bulundu.

Araç, derneğin il binasında düzenlenen toplantıda basın mensuplarına açıklama yaptı.Kentte, pandeminin başlangıcından bu yana 2 bin 500 sağlık çalışanına siperlik, dernek bünyesinde psikososyal destek verdikleri 250 yetim ve ailelerine de kişisel hijyen paketi ulaştırdıklarını ifade eden Araç, ülke genelinde ise online bilgilendirme toplantıları yaptıklarını belirtti.

Araç, salgının henüz bitmediğine işaret ederek, şunları kaydetti:

“Hala başındayız gibi düşünsünler. Şu anda en problemli dönemin içerisindeyiz. Önümüz kış. İnfluenza dediğimiz, diğer soğuk algınlıklarıyla bu hastalığın biraz daha fazla görülebileceği ya da görüldüğünde kış hastalıklarıyla daha kötü seyredeceğini tahmin ediyoruz. Bu anlamda maske, mesafe ve el yıkanması hiçbir zaman aksatılmamalı. Herkes kendisi ya da karşısındaki koronavirüs taşıyıcısıymış gibi düşünüp buna göre hareket etmeli.”

Bu haber 773 kez okundu.
Diyarbakır - 15:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.