33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Yeni bulvar ve bağlantı yolları inşa ediliyor

Diyarbakır - 18 Mayıs 2021 17:24 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, trafik akışını rahatlatmak ve vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek için yeni bulvar ile bağlantı yolları inşa ediyor.

Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, trafik akışının daha sağlıklı olması için Kayapınar ilçesinde yeni bulvar ve bağlantı yolları çalışmalarına başladı.

ŞANLIURFA YOLU- RIHA CADDESİ ARASINA LALEGÜL BULVARI

2021 sezonuyla birlikte kentte bozulan ve uzun zamandır asfaltlanmayan caddelerde çalışmalarını sürdüren ekipler, Şanlıurfa Yolu- Rıha Caddesi arasında Lalegül adıyla yeni bir bulvar inşa edecek. Büyükşehir Belediyesi, altyapı çalışmaları kapsamında ilk etapta 860 metre uzunluğunda ve 50 metre genişliğindeki Lalegül Bulvarı’nın belirlenen bölümlerine yağmur suyu ızgaraları yerleştirecek. Ardından alt temel, temel, bitümlü temel ve binder çalışmaları yürütecek. Ekipler, yola 20 bin ton pmat-pmt işlemini tamamladıktan sonra Lalegül Bulvarı’na toplam 11 bin ton sıcak asfalt sererek vatandaşların hizmetine açacak. Büyükşehir Belediyesi, Lalegül Bulvarı’na ayrıca 9 bin 800 metrekare kumlamalı parke, 5 bin metre kumlamalı kilitli bordür, yolun iki tarafına kaldırım döşeyecek ve 70 aydınlatma direği dikecek.

BAĞLANTI YOLLARI İNŞA EDİLECEK

Mastfroş Caddesi’nin Çevre Yolu-Lalegül Bulvarı bağlantısı için 1200 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğinde yeni bir cadde inşa edecek. Ekipler, yeni inşa edilecek caddenin altyapı çalışmalarını tamamladıktan sonra yola 10 bin ton sıcak asfalt serecek. Abdülkadir Aksu Caddesi’ni Talaytepe Bulvarı-Urfa Yolu ve Mezopotamya Bulvarı’na bağlamak için 2 yeni yol yapacak. Mezopotamya Bulvarı bağlantı yolu 520 metre uzunluk ve 30 metre genişlik, Talaytepe Bulvarı-Urfa Yolu bağlantısı ise bin 450 metre uzunluk ve 30 metre genişliğinde olacak. Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, her iki yeni yolun tamamlanmasının ardından caddelere toplam 28 bin 300 ton sıcak asfalt serecek.

Bu haber 624 kez okundu.
Diyarbakır - 17:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.