40° Açık
  • EURO 6.38
  • DOLAR 5.66

Yeni Sezonda Yeniden yapılandırma!

Diyarbakır - 6 Eylül 2018 11:01 A A

Şehmuz Özer Tesisleri’nde haftalık basın toplantısında açıklamalarda bulunan Amedspor teknik direktörü Sertaç Küçükbayrak, mücadeleci, koşan ve savaşan bir takım olma yolunda çalışma yürüttüklerini belirtirken, Amedspor’un yeni sezonda yeni baştan yapılandığını vurguladı. Amedspor Başkanı Nurullah Edemen ise ekonomik sorunlardan yakınırken, 4 haftalık bir süreç sonrasında Amedspor’un maçlarını Yeni Diyarbakır Stadyumu’nda oynayacağının kendilerine tebliğ edildiğini vurguladı

Lige Samsun mağlubiyeti ile başlayan Amedspor, haftalık basın toplantısında Talaytepe Şehmuz Özer Tesisleri’nde basın mensupları ile bir araya geldi. Basın toplantısında Amedspor Başkanı Nurullah Edemen ve teknik direktör Sertaç Küçükbayrak basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Edemen ve Küçükbayrak, takımın genel durumu, yeni stadyum ile ilgili yaşanan sorunlar, ekonomik sıkıntılar ve kombine bilet satışlarına ilişkin bilgileri kamuoyu ile paylaştı.

“SİSTEMİN OTURMASI İÇİN SABRETMEMİZ GEREKİYOR”

Amedspor’un yeni sezonda kadro ve oyun felsefesi anlamında yeniden yapılandığını dile getiren Amedspor teknik direktörü Sertaç Küçükbayrak, “Amedspor her zaman hedefleri olan bir takımdır. Takımı değerlendirmeden önce var olan koşulları değerlendirmek gerekiyor. Amedspor çok zor bir süreçten geçiyor. Her türlü sıkıntıya rağmen Amedspor güzel bir kamp dönemi geçirdi ve iyi bir takım kurduk. Mücadeleci, koşan ve savaşan bir takım olma yolunda çalışma yürüttük. Hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımız sürecek. Amedspor yeni sezonda kadro ve düşünce anlamında yeni baştan yapılanıyor. Halkın Amedspor’dan beklentileri var. Amedspor sistemini ve felsefesini oturtana kadar mücadele edecek. Sistemin oturması için sabretmemiz gerekiyor. Çok karakterli futbolcular transfer ettik. Eksiklerimizi de futbolcularımızla konuştuk. Amedspor eski ruhunu tekrar yakalamak zorunda. Ben futbolcularımızın gözünde o ışığı gördüm. Amedspor’da duygu birlikteliği oluşmuş durumda. Fakat Amedspor’un ekonomik sorunları aşılırsa ciddi adımlar atabileceğimize inanıyoruz. Özelikle Cumartesi günü Keçiörengücü maçında taraftarlarımızdan destek istiyoruz” şeklinde konuştu.

YENİ STAT YENİ SEZONA NEDEN YETİŞMEDİ?

4 maçlık bir aranın ardından Amedspor’un maçlarını yeni statta oynayacağını dile getiren Amedspor Başkanı Nurullah Edemen, sözlerini şöyle sürdürdü; “Amedspor’un maçlarını yeni statta oynaması ile ilgili bir sorun yoktu. Geçen hafta bizi ve Diyarbekirspor’u çağırdılar. Vali yardımcısı ile görüştük. Taleplerimizin kabul edildiği belirtildi. İki gün sonra statta görüşmek için bizi tekrar aradılar. Stada gittiğimizde TFF, İl Gençlik Spor Müdürlüğü temsilcisi ve Vali Yardımcısı oradaydı. Bize sahanın çimlerinin berbat durumda olduğunu ve burada maç yapamayacağımızı bildirdiler. Biz de Seyrantepe Stadı’nın koşullarının uygun olmadığını ve cezai işlemle karşılaşacağımızı belirttik. Vali yardımcısı gerekli görüşmeleri yapacağını herhangi bir ceza almayacağımızı söyledi. Diyarbekirspor ilk maçını Seyrantepe’de oynadı. Stattaki eksikliklerin belediye tarafından karşılanacağı konusunda fikir birliğine varıldı. Bize 4 maçlık bir sürede yeni statta koşulların düzeltileceğini ve stadın maç oynanacak duruma geleceği söylendi. Bundan sonraki süreçte nasıl bir gelişme olur bilemiyoruz. Fakat bu olayın yaşanmasında ihmal ve ciddiyetsizlik var. Katrilyonların harcandığı statta çimlerin iki ayda bozulmasına neden olanların hesap vermesi gerektiğini düşünüyorum. Umarım biran önce sorun giderilir.”

AMEDSPOR’UN EKONOMİK SORUNLARI

Geçmişten gelen borçlarla birlikte sıkıntılı bir sürece girdiklerini kaydeden Edemen, “Spor kulüplerine o kulübün başındakiler katkı sunarlar. Asıl dinamik kentin bütünleşmesi ve yerel dinamiklerin destek vermesidir. Bugün baktığımızda Samsunspor’un 50 trilyon borcu vardı. Herhangi bir birey bu parayı getirip borcu ödemedi. Kentin bileşenleri getirip bu borcu ödedi. Amedspor ise her alanda dışlanmış durumda. Biz defalarca görüşmeler yaptık ama istediğimiz desteği bir türlü bulamadık. Bunun nedeni nedir? Neden bu noktaya geldi? Gelinen noktada yerel yönetimin olmaması ciddi bir sorundur. Amedspor 50’ye yakın personeli olan 300-400 genç sporcusu olan ve birçok branşta mücadele eden bir kulüptür.  Dolayısıyla destekler gelmeyince biz de kendi öz kaynaklarımızla bir yere kadar gelebiliyoruz. Geçmişten gelen borçlar da eklenince sıkıntılı bir sürece girildi. Umarım bundan sonraki süreçte de kentin bileşenleri destek verir ve sorunlarımızı aşarız. Herhangi bir kulübün öz geliri olmadan ayakta durma şansı yoktur. Amedspor’un yıllık 12 milyon TL’yi aşan giderleri ve yıllık 2 milyon TL geliri vardır. Gerisini hesap etmek çok da zor değil. Temel sorun budur” dedi.

TOPLAM BİN 194 KOMBİNE BİLET SATILDI

An itibari ile toplamda bin 194 kombine satışının gerçekleştirildiğini vurgulayan Edemen, “Şu ana kadar yönetici arkadaşlarımıza verdiğimiz kombine biletlerin hepsini de satılmış olarak saydığımızda toplam bin 194 bilet satılmıştır. Bunun 700’ü yönetici arkadaşlarımızın satmak için aldığı biletlerdir. 70 tane VİP tribününden bilet satmış durumdayız. 387 tane Amedstore’dan aracılığıyla satılan kombine biletleri vardır. 44 tane de internet üzerinden satış gerçekleştirmiş durumdayız. Bu hafta da oynayacağımız maçta kombine bilet alanları mağdur etmemek adına aldığımız kararlar var. Kombine kartı olanlar stadyuma gelip kartlarını göstererek maça giriş yapabilecekler. Onun dışındaki seyircilerimiz için de bilet bastırtacağız. Yeni stadyumda loca ve reklam alanları ile ilgili de bize net bir bilgi verilmiş değil. Genelde STK’lardan oluşacak 10 tane loca olacak. Yeni statta oynamak da çok kolay değil. Çok maliyetli bir tablo var karşımızda” ifadelerini kullandı.

TRANSFERLER

Yapılan transferlere 5 milyon TL’lik bir bütçe harcandığını ifade eden Edemen, sözlerini şöyle sürdürdü; “Şu anda 27 sporcumuz kadroda yer alıyor. Bu sporcu kadromuzda kalan 10 eski futbolcumuz yer alıyor. 10 futbolcuyu gönderdik. 12 tane de yeni sporcu transfer ettik. Alt yapıdan A takımda yer alan 5 futbolcumuz var. Yaptığımız transferlere de toplam 5 milyon TL’lik bir bütçe harcandı.”

(Mehmet Uğur ÇAKIL’ın Haberi-Yenigün Gazetesi)

Bu haber 129 kez okundu.
Diyarbakır - 11:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.