33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Yeşil Yıldız Derneği’nden Teşekkür ziyaretleri

Diyarbakır - 21 Haziran 2021 12:38 A A

Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nce Diyarbakır Fethinin 1382. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen ‘Fetih 639 Bisiklet Turu’na katkı sağlayan Kamu kurum ve kuruluşlarına ziyaret ederek, kurum müdürlerine teşekkür plaketi verdi.

Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Genel Başkanı Yahya Öger, Diyarbakır Fetih programının bu yıl İl Valisi Münir Karaloğlu’nun girişimleriyle taktire şayan bir organizasyonla kutlandığını anımsatarak, “Dernek olarak da etkinliğin daha fazla kitleye ulaşması noktasında ‘Fetih 639’ bisiklet turunu düzenledik. Bu etkinliğimize katılım sağlayan ve destek veren kurum amirleri, STK temsilcilerini ziyaret ederek hem teşekkürlerimizi ifade ettik hem de kendilerine plaket takdim ettik” dedi.

Bu kentin sosyal, kültürel, ekonomik ve inançsal turizmine katkı sunacak olan Fetih programının ilerleyen yıllarda hem yurtiçinde hem de yurtdışında tanıtılması noktasında beklenti ve çalışmalarını kurum müdürleri ile paylaştıklarını ifade eden Öger, “İnanıyoruz ki kültürel, inanç ve ekonomik anlamda Fetih programları Türkiye’nin diğer illerinde olduğu gibi Diyarbakır’ın da tanıtımına ciddi manada bir katkı sunacaktır. Diyarbakır’da Bütün bileşenlerin kentin sosyoekonomik yapısına faydalı olacak bu programı sahiplenmesi gerekliliğine inanıyoruz. Dernek olarak bir taraftan bağımlılıkla mücadele ederken diğer taraftan da bağımlının en büyük etmenlerinden olan ekonomik buhran, sosyal İzolasyon ve iletişim kopukluğu noktasında yaşanılan sıkıntının bu tür programlarla kalkacağına inancımız tamdır. Konya Mevlana Şeb-i Aruz, İstanbul Fethi, Malazgirt Zaferi’nin coşkuyla kutlandığı  gibi Diyarbakır Fetih programının da Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılması ve kutlamalarda bütün Türkiye’de katılımın sağlanması durumunda bu şehir çok yol alacaktır. Sayın Valimiz Münir Karaloğlu’na böyle bir programı tertiplediği için tekrar teşekkür eder. Ziyaretlerimizde de ilgiyle karşılayan kurum amirlerimize  duyarlılıklarından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Bu haber 345 kez okundu.
Diyarbakır - 12:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.