34° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Yetim Anneleri, Hastalara ve Yaşlılara Destek Olacak

Diyarbakır - 7 Ekim 2020 17:51 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, İŞKUR işbirliğiyle yaşlı ile hastaların bedensel, ruhsal ihtiyaçlarını gidermek ve kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olmak için yetim annelerinin faydalanacağı Hasta ve Yaşlı Bakımı kursu açtı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, hastalık ve yaşlılıktan oluşan engelleri kaldırmak için İŞKUR işbirliğinde Hasta ve Yaşlı Bakımı kursu açtı. Yaşlı ile hastaların bedensel ve ruhsal ihtiyaçlarını gidermek amacıyla açılan kurstan yetim anneleri faydalanacak. 160 saat sürecek olan kursun eğitimleri Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda gerçekleşecek.

KURSİYERLER, HASTA VE YAŞLI BAKIMINI DETAYLICA ÖĞRENECEK

Alanında uzman eğitmenlerin görev yapacağı kursta öğrenciler, hasta ve yaşlıların vücut temizliği, beslenme, hastanın hastalığı hakkında bilgi sahibi olma, hasta ve yaşlıları kazalardan korumak ve düşmelere karşı alınacak önlemler, enfeksiyonlardan koruma, hasta ile yaşlının tansiyon ve nabzını ölçme, vücut hareket gereksinimi için egzersizler yaptırma, doktorların önerdiği tedavi yöntemini uygulama ve kullanılan ilaçların takibinin yapılması konularında bilgilendirilecek.

KURSİYERLER EĞİTİM DÖNEMİ BOYUNCA ÜCRET ALACAK

Hasta ve Yaşlı Bakımı kursundan faydalanan yetim anneleri, eğitim süreleri baz alınarak İŞKUR tarafından belirlenen ücretleri almaya hak kazanacak ve ayrıca kursiyerlerin Genel Sağlık Sigortaları (GSS) yatırılacak. Toplam 160 saat sürecek olan kursu başarıyla tamamlayanlara Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika verilecek. Eğitim sonunda mesleğin gerektirdiği yeterlilikleri kazanan bireyler, hastane, huzurevi, bakımevi, rehabilitasyon merkezleri ve evlerde çalışma imkanı bulabilecek.

Bu haber 561 kez okundu.
Diyarbakır - 17:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.