23° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Yıldırım’dan Diyarbakır’a: Cejna we münbareki be, rojbaş çaveni

Diyarbakır - 6 Haziran 2019 19:05 A A

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Diyarbakır’a geldi. Yıldırım, Diyarbakırlılara ”Cejna we münbareki be, rojbaş çaveni”* diyerek konuşmasına başladı.

Diyarbakır Havalimanında AKP’li vekil ve yöneticiler tarafından karşılanan Yıldırım, il binasına geçti. Burada toplanan partililere hitap eden Yıldırım, hendek barikat operasyonları ve 6-8 Ekim olaylarına değindi. AK Parti adayı, Diyarbakırlılara ”Desteğinizi istemeye geldim” diye seslendi.

‘DİYARBAKIR VE BÖLGE İLE GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURDUK’

Binali Yıldırım, Hendek barikatlarla bölgede birçok yerleşim biriminin kullanılamaz hale getirildiğini ve çok sayıda güvenlik görevlisinin şehit edildiğini hatırlattı. Yıldırım, “Hükümetimiz söz konusu yerleri yeniden inşa etti. Diyarbakır ve bölge ile gönül köprüleri kurduk. İstanbul ve Ankara’dan sonra Türkiye’nin en iyi havalimanlarından birini Diyarbakır’a yaptık. Bu da bölgeye ne kadar değer verdiğimizi gösteriyor” dedi.

Serok Yıldırım sloganlarıyla konuşması sık sık kesilen Yıldırım, il binasındaki programdan sonra merkez Sur ilçesine geçerek esnafı ziyaret edecek.

* ”Cejna we münbareki be, rojbaş çaveni”: ”Bayramınız kutlu olsun, iyi günler, nasılsınız…”

‘KÜRDİSTAN MEBUSU DA VARDI, LAZİSTAN MEBUSU DA VARDI‘

Yıldırım, Kurtuluş Savaşı yıllarından bahsederek, ”Daha savaş yıllarında bile Ankara’da Büyük Millet Meclisi’ni toplayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün davet ettiği millet temsilcileri arasında Kürdistan mebusu da vardı, Lazistan mebusu da vardı, Anadolu’nun her tarafından temsilci vardı” dedi.

Bu haber 932 kez okundu.
Diyarbakır - 19:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.