23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Yoksulluk artık eğitime bile engel!

Bağlar - 15 Eylül 2020 09:08 A A

Diyarbakırlı 15 yaşında ki Seher Kaya, maddi imkansızlıklar nedeniyle okulu bırakmak zorunda kalacak. Okul masraflarının ağır geldiğini belirten Kaya, kendisine yardım edilmesini istiyor.

Bağlar İlçesi Muradiye Mahallesi’nde ikamet eden 15 yaşında ki 10. Sınıf öğrencisi Seher Kaya, maddi imkansızlıklar nedeniyle okul masraflarını karşılayamadığı için okulu bırakmayı düşünüyor. Muazzez Sümer Kız Meslek Lisesi’nde okuyan ve sınıfın en başarılı öğrencilerinden biri olan Seher Kaya, yetkililerden ve hayırsever vatandaşlardan yardım elini bekliyor.  Okul elbisesi, kalem, defter ve kitap sıkıntısı dahi çeken Seher Kaya, derslerine bile rahat çalışamıyor.

‘OKULUMA DEVAM ETMEK İÇİN DESTEK BEKLİYORUM’

Gazetemize açıklamalarda bulunan Seher Kaya, ailesinin maddi sıkıntı çektiği için okul masraflarını karşılamakta sıkıntı çektiğini ifade ederek, “Vali’den ve belediye başkanından yardım bekliyorum. Benim okul masraflarımı karşılasınlar. Okulu ve arkadaşlarımı çok seviyorum. Böyle giderse okulu bırakmak zorunda kalacağım” dedi.  

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 522 kez okundu.
Bağlar - 09:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.