11° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

26 yıldır hizmet alamayan mahalleye Asflat hizmeti!

Bağlar - 19 Temmuz 2020 10:54 A A

Ak Partili Bağlar Belediyesi, ilçenin eski ve kavşak noktası yerleşim yerlerinden olan Alipınar Mahallesi’nde tam 26 yıl sonra asfalt serimi gerçekleştirdi. 5 bin nüfuslu mahalle, iki yıl önce hizmet alamadıkları gerekçesiyle basına açıklama yapan vatandaşların feryadıyla gündeme gelmişti.

Bakımsızlıktan dolayı çukurların oluştuğu caddenin kısa sürede gerçekleşen çalışmalarla kullanışlı hale getirilmesi mahalle sakinlerinin yüzünü güldürdü.

Mahalle Muhtarı Orhan Akyapı, ilk kez bu hizmeti aldıklarına dikkat çekerek Başkan Beyoğlu ve belediye ekiplerine teşekkür etti. Akyapı, ”Daha önce defalarca dile getirmemize ve basında haber olmasına rağmen beklediğimiz hizmet yapılmadı. Sesimize kulak vererek bu güzel hizmeti mahallemize kazandıran Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu’ndan Allah razı olsun.” dDiye konuştu.

ALİPINAR’IN ASFALTLAMA SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Diyarbakır’da Karacadağ bazalt taşından ürettiği asfalt ile Mart ayında startını verdiği sıcak asfaltlama çalışmalarında  uzun yıllardır ihmal edilen yerleşim yerlerinde  çalışmalar yaparak bir çok mahalle ve caddeyi bu hizmetle tanıştıran Bağlar Belediyesi, Alipınar Mahallesi’nin bu yöndeki sorununu da çözüme kavuşturdu.

1 kilometrelik alanı kapsayan caddede 26 yıl sonra gerçekleşen geniş kapsamlı asfaltlama çalışmalarından sonra Diyarbakır’ın en eski yerleşim yerlerinden olan 5 bin nüfuslu mahalle ulaşımda güzel bir görüntü kazandı.

CADDE ESKİ GÖRÜNTÜSÜNDEN KURTULDU

Bakımsızlıktan dolayı çukurların oluştuğu caddenin kısa sürede gerçekleşen çalışmalarla kullanışlı hale getirilmesi mahalle sakinlerini sevindirdi.

Mahallede bulunan esnaflar ve vatandaşlar, yapılan hizmetten çok memnun kaldıklarının altını çizerek bunun için Başkan Beyoğlu ve belediye ekiplerine teşekkür etti.

 Mahalle Muhtarı Orhan Akyapı, göreve geldikten sonra defalarca mahalleyi ziyaret eden Başkan Hüseyin Beyoğlu’nun yaşanan sorunu yerinde gördüğünü ve belediye ekiplerine talimat verip çalışma başlattığını dile getirerek, ‘’Mahallemizin çok önemli bir sorunu çözüme kavuşturdu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

“HİZMET ÇALIŞMALARINDA MUHATABIMIZ MİLLETİMİZDİR”

Alipınar Mahallesi’ni ziyaret eden Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, yapılan asfaltlama çalışmalarını bir süre takip ederek Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinden bilgi aldı, vatandaşlar ve esnaflarla bir araya gelerek yapılan hizmetleri değerlendirdi. Vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Beyoğlu, davet üzerine bazı vatandaşların evlerine misafir oldu. Beyoğlu, ”Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi bizim muhatabımız milletimizdir. Milletimizle güzel bir gönül bağı oluşturduk. Onların talebini  ve memnuniyetini öne alarak hizmetler yapıyoruz. Bu inanç ve düşünce ile yolumuza devam edeceğiz.” diye konuştu.

4 AYDA 50 BİN TON ASFALT SERİMİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Bağlar Belediyesi, geride kalan 4 aylık süreçte ilçe genelinde 50 bin ton sıcak asfalt serimi gerçekleştirdi. Yaklaşık 200 bin nüfusu kapsayan alan yıllar sonra ilk kez bu hizmeti alabildi. Yıl sonuna kadar 80 bin tondan fazla asfalt serimi gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Sönmüş volkanik olan Karacadağ’dan çıkan siyah bazalt taşından asfalt üreten ilk belediye olan Bağlar Belediyesi, kurmuş olduğu  yılda 600 bin ton asfalt üretme kapasitesine sahip tesiste yılda  ürettiği asfalt ile hem kendi ihtiyacını karşılıyor, hem de talep eden diğer belediyelere de destek oluyor.

Bu haber 531 kez okundu.
Bağlar - 10:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.