-6° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

5’inci kez uygulanan hafta sonu yasağında Diyarbakır yeniden sessizliğe büründü

Bağlar - 9 Mayıs 2020 17:41 A A

İçişleri Bakanlığı tarafından Coronavirus (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında 9-10 Mayıs tarihlerinde 23 büyükşehir ve Zonguldak ilinde uygulanacak sokağa çıkma yasağı gece yarısından itibaren başladı.

Hafta sonları uygulanan yasağın 5’incisine girerken Diyarbakır ilinde her hafta olduğu gibi bu hafta da cadde ve sokaklar sessizliğe büründü.

Yasağın uygulandığı gece yarısıyla birlikte Diyarbakır il geneli tamamen boşalarak vatandaşlar sessiz bir sabaha uyandı. Kentte yasak ile birlikte başta tarihi Ulu Camii olmak üzere vatandaşların yoğun olarak kullandığı Şeyh Said Meydanı, Eski Hal Kavşağı, Ofis Sanat Sokağı, Sakarya Caddesi, Bağlar Sağlık Ocağı Caddesi ve İstasyon Meydanı gibi noktalardan sadece kuş sesleri yükseldi.

Şehrin farklı noktalarında yol kontrolü yapan polis ekipleri sıkı denetim yaptı. Hem vatandaşları hem de gelen araçları durdurarak izin belgesi soran ekipler, sadece yasak kapsamı dışında olan vatandaşlar ve araçların geçine izin verdi.

Bu özellikleri taşımayan araçlar ve vatandaşlar uyarılıp geri gönderilirken, gerekli görüldüğü takdirde ise cezai işlem uygulanıyor.

Kaynak: İLKHA

Bu haber 296 kez okundu.
Bağlar - 17:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.