29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

65 hekim, 145 sağlıkçı virüsten öldü

Diyarbakır - 10 Kasım 2020 15:27 A A

Pandemi nedeniyle 65 hekim, 145 sağlık çalışanının yaşamını yitirdiğini açıklayan Diyarbakır Tabip Odası, çalışabilecekleri bir sağlık ortamı için TTB’nin başlattığı 5 gün sürecek ışık söndürme etkinliği düzenleyeceklerini kaydetti.

Tabip Odası Diyarbakır Şubesi, koronavirüsün başlangıcından bu yana Türkiye’de 65 hekim, 145 sağlık çalışanının koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini duyurdu. Odadan yapılan yazılı açıklamada, “Bugün itibariyle ülkemizde 65 hekim, 145 sağlık çalışanı COVİD-19 nedeniyle hayatını kaybetti” denildi.

Salgına karşı etkili önlemlerin alınmaması ve diğer olumsuzluklar nedeniyle sağlık çalışanlarının tükendiğine işaret edilen açıklamada, “Salgına karşı yeterli önlem alınmaması, etkili bir mücadele yürütülmemesi; salgınla mücadelenin sağlık çalışanları ve sağlık kurumları üzerinden yapılması nedeniyle sağlık çalışanları olarak tükendik” ifadelerine yer verildi.

‘IŞIK AÇIP KAPATMA ETKİNLİĞİ YAPACAĞIZ’

Yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek için yapacakları etkinlik bilgisinin verildiği açıklamada şunlar kaydedildi: “Tükendiğimizi hep birlikte güçlü bir şekilde dile getirmek, tükenmeden, ölmeden, emeğimizin hakkını alarak çalışabileceğimiz bir sağlık ortamı için biz Diyarbakır Tabip Odası olarak TTB öncülüğünde, ülke çapında, 11 Kasım 2020 tarihinden itibaren 5 gün süreyle her gün saat 21.00’de 1 dakikalık ışık kapatıp açma etkinliği yapacağız. Bu karanlığa ‘dur’ demek için Herkesi etkinliğimize katılmaya ve  her akşam saat 21.00’da ışıklarını kapatıp açmaya çağırıyoruz.”

Bu haber 726 kez okundu.
Diyarbakır - 15:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.