Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ak: ’Çocuklarımızın sağlığı için her türlü tedbiri aldık’

Diyarbakır - 26 Şubat 2021 16:56 A A

Çocukların sağlığı için her türlü tedbiri aldıklarını belirten Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, “Okullarımız şu an itibari ile çocuklarımız için park oyun alanlarından daha güvenli hale getirilmiştir” dedi.

1 Mart’tan itibaren anaokulları, ilkokullar, özel eğitim okulları ve özel eğitim sınıfları ile meslek liselerinin uygulama dersleri, ortaokulların 8. sınıfları ve liselerin 12. sınıf öğrencileri için seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitimin başlayacağı bildirildi. Yüz yüze eğitimin başlamasından önce Kayapınar ilçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Okul müdürleri ile bir araya gelerek, yapılan hazırlıklar konusunda değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Hiçbir okulun eksiğinin kalmadığını vurgulayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ak, “Okullar açılmadan önce tüm okullarımıza dezenfektan, yüzey temizleyici, temizlik malzemesi, sıvı sabun gibi malzemeler gönderildi. Hiçbir okulumuzun temizlik malzemesi ihtiyacı kalmadı” dedi.

Ak, Çocukların sağlığı için her türlü tedbiri aldıklarını dile getirerek, “Okullarımız şu an itibari ile çocuklarımız için park oyun alanlarından daha güvenli hale getirilmiştir. Uzun süredir ayrı kaldığımız öğrencilerimizi okullarımızda tekrar görmek için tüm öğretmenlerimiz ile birlikte sabırsızlıkla bekliyoruz. Hizmetlisinden öğretmenine, yöneticisine kadar okullarımızdaki tüm personelimiz gerekli hizmet içi eğitimlerden geçirilerek yüz yüze eğitim esnasında uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirilmiştir. Bu zorlu süreci el birliği ile başarılı bir şekilde atlatacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Aleyna NUR BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 559 kez okundu.
Diyarbakır - 16:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.