36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

AK Parti MYK Üyesi Parlak’tan Koronavirüs uyarısı!

Diyarbakır - 17 Mayıs 2020 18:48 A A

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Alaattin Parlak, verilen mevlide katılan 37 kişiye koronavirüs bulaşması üzerine “Toplu yaşam alanlarından uzak duralım.” çağrısı yaptı.

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesi Benusen Mahallesi’nde verilen mevlitten koronavirüse ilişkin yazılı açıklama yapan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Alaattin Parlak, toplu yaşam alanlarında uzak durulmasına yönelik çağrılara kulak verilmesini istedi.

“Toplu yaşam alanlarından uzak duralım.” diyen Parlak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Taziye, Mevlit, toplu iftar yemekleri salgının artmasına neden olmaktadır. Salgın konusunda başta sayın valimiz olmak üzere kaymakamlarımız, belediyelerimiz, kamu kurum kuruluşlarımız ve siz duyarlı vatandaşlarımız sayesinde Diyarbakır’ımızda alınan önlemler noktasında ciddi başarılar elde etti. Bunda hepinizin katkısı çok büyüktür. Bunları heba etmeyelim. Lakin bugün aldığımız bir haber bizleri derinden üzmüştür. Bir vatandaşımızın verdiği Mevlit’ten 37 kişiye Virüs bulaşması içimizi acıtmıştır. Bu ve benzeri faaliyetleri durdurmamız gerekir. Lütfen çevrenizde böyle faaliyetlerin yapıldığını duyarsanız mutlaka uyarın, uyarılarınız dikkate alınmadığı takdirde yetkililere uzlaşınız. Hepimiz bu toplumun bir ferdiyiz. Aynı şekilde etkileniyoruz. Bana bir şey olmaz, bana bulaşmaz demeyin. Sokağa çıktığınızda mutlaka maske takınız. Aracınız varsa mutlaka maske bulundurunuz. Salgını bitirmek bizim elimizde. Her şeyi yetkililerden beklemeyelim. Bu zor süreçte herkes elinden geleni yapıyor. Devlet herkesin başına bir yetkili dikemez. Bizde üzerimize düşen vazifeyi mutlaka yerine getirelim. Önümüzde Kadir Gecesi ve Ramazan bayram bulunmaktadır. Lütfen duyarlı olalım ve bu noktada çevremizi uyaralım.”

Bu haber 701 kez okundu.
Diyarbakır - 18:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.