12° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Beyoğlu sahada, ekipler kuaför denetiminde

Bağlar - 17 Mayıs 2020 18:40 A A

Bağlar Belediyesi, hafta sonunu yoğun hizmet ve denetleme çalışmalarıyla geçirdi. Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun incelemelerde bulunduğu Selahattin Eyyubi Mahallesindeki asfaltlama çalışmaları tamamlandı. Beyoğlu ayrıca semt pazarında fiyat ve hijyen denetimi gerçekleştirdi. Zabıta ekipleri ise uzun aradan sonra hizmet veren kuaförlerin denetimi için iş başındaydı. Kırsal yerleşim yerlerinden Tomat Mahallesi ve mezralarına yeni yollar kazandırıldı.

Bağlar Belediyesi, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını ve Ramazan ayı önlemleri kapsamında denetimlerini hafta sonunda da sürdürdü. Başkan Hüseyin Beyoğlu ve belediye ekipleri, halkın hak ettiği hizmetleri sağlıklı koşullarda alabilmesi için sahadaydı.

Başkan Beyoğlu, vatandaşların günlük ihtiyaçlarını karşıladığı Bağcılar Mahallesi’nde kurulan semt pazarında hijyen, sosyal mesafe ve fiyat denetiminde bulunarak esnaflar ve vatandaşlarla görüştü. Salgına karşı önlemlere uyulması gerektiği nı dile getiren Beyoğlu, “Ne panik ne ihmal, tek çaremiz tedbirlere uymak. Mücadeleyi hiç bir şekilde aksatmayalım” mesajını verdi.

SELAHADDİN-İ EYYUBİ MAHALLESİNDE ASFALTLAMA TAMAMLANDI

Başkan Beyoğlu,20 yıl sonra asfalt hizmeti ile tanıştırdıkları 20 bin nüfuslu Selahaddin Eyyubi Mahallesinde tamamlanan asfaltlama hizmetlerinin son durumunu inceleyerek başarılı şekilde gerçekleşen hizmetten dolayı ekiplere teşekkür etti.

ZABITA EKİPLERİ BERBERLERİ DENETLEDİ

Başkan Beyoğlu’nun günler sonra hizmete başlayan ilçedeki kuaförler için görevlendirdiği zabıta ekipleri ise kentin günlük ticaretteki kalbi sayılan Sakarya Caddesinde denetleme ve hijyen kontrolü görevine çıktı.

İçişleri Bakanlığı tarafından ilan edilen kurallarla ilgili iş yerlerinde hijyen,sosyal mesafe ve maske denetiminde bulunan zabıta ekiplerinin çalışması kuaför esnafından tam not aldı.

KUAFÖR ESNAFINDAN TEŞEKKÜR MESAJLARI

Kadın kuaförü Suna Ekin, zabıta ekiplerinin gerçekleştirdiği denetimi değerli ve yerinde bulduklarını vurgulayarak Yeni Tip Koronavirüs önlemlerine uymanın herkesin yararına olduğunu kaydetti.

Erkek kuaförü İlhan Aydın ise ,”Sağlık her şeyden daha önemli. Hepimiz kurallara uymak zorundayız. Bağlar Belediyesine denetimler için teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir çalışmaya imza atıyorlar ” ifadelerini kullandı.

BİR MAHALLE VE MEZRALARINA DAHA YOL KAZANDIRILDI

Bağlar Belediyesi hafta sonunda ayrıca bir kırsal mahalle ve mezraya yol kazandırdı. İlçe genelinde başlatılan yol yapım çalışmaları kapsamında kırsal mahallelerden  Tomat Mahallesi ve mezralarında yeni yerleşim yerlerinin yol yapım çalışmaları başarıyla tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Vatandaşlar yapılan yol hizmeti nedeniyle Başkan Beyoğlu’na teşekkürlerini iletti.

Kaynak: Bağlar Belediyesi Basın Bürosu

Bu haber 324 kez okundu.
Bağlar - 18:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.