19° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Alaattin Parlak, Bölge Koordinatörü oldu

Diyarbakır - 29 Nisan 2021 18:45 A A

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu üyesi Alaattin Parlak, Cumhurbaşkanı ve Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oluruyla, AK Parti’nin Güney Doğu Anadolu Bölge Koordinatörlüğü görevine getirildi.

2011 tarihinden itibaren Diyarbakır’da AK Parti’nin bir çok kademesinde görev yapan ve bir önceki yerel seçimlerde Bağlar İlçesi Belediye Başkan adayı olarak seçimlere giren Parlak, Milletvekili aday adaylığı ile AK Parti İl başkanlığı adayları arasında tercih edilen ilk isimlerden olmuştu.

BÖLGE KOORDİNATÖRLÜĞÜNE GELDİ

Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği (Cihannüma) Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Parlak, Ak Parti’nin son yapılan Olağan kongresinde parti yönetim kurulunu oluşturan, Merkez Yürütme Kurulunda ikinci sıra yedek olarak gösterilmiş ve Doğu Anadolu Bölge Koordinatörü olarak görev yapıyordu. Doğu Anadolu Bölge Koordinatörlüğü süresince Van ve Hakkari olmak üzere Ak Partiye yoğun katılımlar gerçekleşmiş bölge halkının sempatisini kazanmayı başarmıştı.

Bugün Ak Parti Genel Merkezinin aldığı karar doğrultusunda Parlak, Güney Doğu Anadolu Bölge Teşkilatları Koordinatörlüğü görevine getirildi.

Bu haber 647 kez okundu.
Diyarbakır - 18:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.