17° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.51
  • DOLAR 5.84

Amedspor’da disiplinsiz davranan oyunculara ceza kesildi

Diyarbakır - 30 Eylül 2019 16:40 A A

Amed Sportif Faaliyetler Kulübü Başkanı Metin Kılavuz, Şanlıurfaspor karşısında ortaya konulan kötü futbol anlayışından dolayı bazı futbolcuların cezalandırıldığını söyledi.

Süper Toto 2. Lig Beyaz Grupta Mücadele eden Amedspor, dün kendi saha ve seyircisi önünde Şanlıurfaspor ile 0-0 berabere kalmıştı. Karşılaşma sırasında organize olamayan ve iyi bir futbol sergilemeyen Amedspor yenilgiden son anda kurtulmuştu.

Taraftarın tepkisi üzerine Amedspor Kulüp Başkanı Metin Kılıvaz yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Futbol A Takımımızın Amedspor adına, taraftarına ve gönüldaşlarına uygun takımsal mücadeleyi sahaya yansıtmadığı bir gerçektir. Bu gerçeklikten hareketle, takımımızın daha disiplinsel boyuta ulaşması için yönetimimiz tarafından Futbol A Takımımız sert bir şekilde uyarılmış ve cezalandırma yoluna gidilmiştir.

Bu kapsamda futbolculara, iç saha mağlubiyeti, beraberlik, kırmızı kart ve disiplinsizlik cezaları iç disiplin yönetmenliğine uygun olarak en ağır cezai yaptırımlar uygulanmıştır. Futbol A Takımımızın sportif anlamda başarısı için yönetim olarak elimizden gelen emek ve her türlü çabanın içerisinde olduğumuzdan kimsenin şüphesi olmamalıdır. Amedsporumuzun bu zorlu sürecinde dayanışma ve birlik duygusunun yükseltilmesi temel yaklaşım olmalıdır. Hiç kimse Amedspor’dan üstün değildir. Amedspor, bir takımdan daha öte ve üstündedir” ifadelerine yer verildi. Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 403 kez okundu.
Diyarbakır - 16:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.