36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi, 200 haneli mezraya 10 günde 25 ara yol kazandırdı

Bağlar - 27 Temmuz 2020 08:10 A A

Bağlar Belediyesi, uzun yıllardır ulaşım ve alt yapı sorunları yaşamasıyla gündeme gelen kırsal Alatosun Mahallesi’ne bağlı Köm Deresi mezrasının yeni yerleşim bölgelerine 10 günde 25 ara yol kazandırdı.

İlk kez kendilerine değer veren ve hizmeti ayaklarına kadar getiren bir belediye yönetimi gördüklerini belirten Alatosun Mahalle Muhtarı Âdem Karacadağ, “Halk belediyeciliğinin en güzel örneğini sergileyen Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu’ndan Allah razı olsun” diye konuştu.

Kavurucu sıcak hava ve Yeni Tip Coronavirus (Covid-19) salgını koşullarına rağmen çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Karacadağ bölgesinde yer alan Alatosun Mahallesi’ne bağlı Köm Deresi mezrasındaki yeni yerleşim yerlerine 10 günde 25 ara yol kazandırdı.

Belediye ekipleri, olası sel taşkınlarına karşı tarımsal alanlar ve hayvanların zarar görmemesi, ulaşımın da aksamaması için bu yerleşim yerlerine 40 beton boru döşemesi gerçekleştirerek ilk kez menfez köprüler kazandırdı.

200 haneden oluşan mezra sakinleri, kısa sürede kazandırılan hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na teşekkür etti.

“BUGÜNE KADAR BÖYLE HİZMET GÖRMEDİK”

Alatosun Mahalle Muhtarı Âdem Karacadağ, “Karacadağ bölgesi bugüne kadar bu kadar hizmeti bir arada görmedi.” diyerek durumu özetledi. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun halkın taleplerini ve beklentilerini yerine getirerek hizmet seferberliğine imza attığını belirten muhtar Karacadağ, “Allah başkanımızdan razı olsun, her konuda yanımızda. Bugüne kadar böyle bir hizmet görmedik. Yolu ve menfez köprüsü olmayan yerimiz kalmadı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri içinde bulunduğumuz sıcak hava ve hastalık gibi zor koşullara rağmen fedakârca hizmet ediyor. Halkımız kendilerine verilen değer ve yapılan hizmetlerden dolayı son derece mutlu.” diye konuştu.

Bu haber 394 kez okundu.
Bağlar - 08:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.