31° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi Eğitim Kurslarından Büyük Başarı

Bağlar - 4 Ağustos 2020 12:21 A A

Bağlar Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde, üniversite adayları için Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ücretsiz verilen hazırlık kursları TYT ve AYT’de büyük başarı gösterdi. Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tarafından geçen yıl hizmete açılan eğitim merkezinde öğrenim gören öğrenciler TYT’de yüzde 100 ve AYT’de yüzde 78.46 başarı oranını yakalayarak örgün ve özel eğitim veren kurumları geride bıraktı. Başkan Beyoğlu, ”Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi sayın Emine Erdoğan tarafından yürütülen eğitim seferberliği çalışmalarına katkıda bulunduğumuz için çok mutluyuz” ifadelerine yer verdi.

Bağlar Belediyesi’nin maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocukları için geçen yıl hizmete açtığı eğitim merkezi kısa sürede ilçe halkının umudu haline geldi. Ak Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tarafından kütüphaneden eğitim merkezine dönüştürülerek üniversite adayları için Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) alanlarında kurs veren merkez, ilk yılında tarihi bir başarıya imza attı. Modern teknolojik imkanlarla donatılan merkezde uzman eğitimciler eşliğinde eğitim gören öğrenciler, TYT’de yüzde 100 ve AYT’de yüzde 78.46 gibi önemli başarılar elde ederek örgün ve özel eğitim veren bir çok eğitim kurumunu geride bırakarak belediye için gurur kaynağı oluşturdu.

Pandemi öncesinde örgün eğitim alan öğrenciler, pandemiden sonra da merkez tarafından video konferans yöntemiyle sağlanan uzaktan eğitimden yararlanarak geçtiğimiz günlerde açıklanan TYT  ve AYT sınavlarında  muazzam başarılar yakalayarak hayallerine bir adım daha yaklaşmanın mutluluğunu yaşadılar. 

HEM VELİLER HEM ÖĞRENCİLER TABLODAN DOLAYI MUTLU

Öğrenci velileri,  sağlanan imkânların bu başarıda önemli rol oynadığına dikkat çekerek Bağlar halkına bu imkanı sağlayan Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na teşekkür etti.

Veliler, ”Böyle bir imkân sağlanmamış olsaydı çocuklarımızı özel kurslara gönderemezdik. Belediyemiz özel okulları ve özel kursları aratmayan koşullarda ücretsiz eğitim vererek çocuklarımızın geleceğine ışık tuttu. Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu başta olmak üzere eğitim merkezinde görev yapan hocalarımıza ve belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz.” şeklinde görüşlerini dile getirdiler.

“ELDE EDİLEN BAŞARIDAN DOLAYI ÇOK MUTLUYUZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük önem verdiği  ve eşi Emine Erdoğan’ın da öncülük ettiği eğitim seferberliğine destek vermek amacıyla bu çalışmayı geçen yıl hayata geçirdiklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, öğrencilerin elde ettiği başarılarla gurur duyduklarını kaydetti. Beyoğlu, ”Eğitim merkezimizde yer alan eğitmenlerimizin, yöneticilerimizin ve rehberlik birimimizin etkin ve uyum içinde çalışmasıyla elde edilen başarı bu başarıdan dolayı tüm ekibimizi tebrik ediyorum. Çocuklarımızın geleceğine katkı sağlayarak onları hayallerine bir adım daha yaklaştırdığımız, aynı zamanda da ailelerimize bu anlamda yardımcı olabildiğimiz için çok mutluyuz. Öğrencilerimizin başarılarının daim olmasını diliyor ve hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum” dedi.

BU YIL DA HİZMET VERECEK

Bağlar Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde, üniversite adayları için Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlen hazırlık kursları 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı için yeniden kayıt almaya başlayacak. Başkan Beyoğlu, geçen yıl 500’e yakın öğrencinin ücretsiz olarak faydalandığı eğitim merkezinin aynı koşullarda bu yıl da maddi imkansızlıklardan dolayı özel kurslara gidemeyen öğrencilere hizmet vereceğini ifade etti.

Kaynak: Bağlar Belediyesi Basın Bürosu

Bu haber 533 kez okundu.
Bağlar - 12:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.