12° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesin’den “Dünya Engelliler Haftası” mesajı

Bağlar - 13 Mayıs 2020 20:03 A A

Diyarbakır merkez Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın engelli vatandaşların temel ve sosyal hakları konusunda son derece duyarlı bir tutum sergilediğine dikkat çeken Başkan Beyoğlu, son 18 yılda bu alanda cumhuriyet tarihinin en önemli adımları atıldığını ve bugün engelli vatandaşların gerek istihdam gerekse toplumun eşit parçası olmaları konusunda çok daha ileri düzeye geldiğinin altını çizdi.

Engellerin bireylerin zihin ve uzuvlarında değil, onları eksik gören kalplerde olduğuna inandıklarını ifade eden Beyoğlu, “Bizim medeniyetimiz  ve yüce dinimiz engelli olmayı bir eksiklik veya kusur olarak görmediği gibi sağlıklı olmayı da üstünlük vesilesi olarak görmüyor. Biz olaya insan olmanın gerektirdiği temel hak ve hukuk olarak bakıyoruz.” dedi.

Beyoğlu, “Belediye olarak göreve geldiğimiz günden beri tüm imkanlarımızla engelli vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Bu anlayışımızı bundan sonra da sürdüreceğiz. Bu vesile ile engelli vatandaşlarımızın ‘Dünya Engelliler Haftası’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 310 kez okundu.
Bağlar - 20:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.