Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi’nden Geniş Kapsamlı Koronavirüs Tedbirleri Denetimi

Bağlar - 18 Haziran 2020 13:23 A A

Bağlar Belediyesi, vaka sayılarının son günlerde yükselme eğilimine girmeye başladığı ilçede Tarım İlçe Müdürlüğü ekipleriyle ortak bir çalışmaya imza atarak hijyen, sosyal mesafe ve maske konusunda vatandaşlara uyarıda bulunup fırın ve lokantalarda denetim gerçekleştirdi. Kurallara uymayanlar hakkında yasal işlem yapılırken, vatandaşların sağlığını korumaya yönelik bu denetimlerin aralıksız olarak devam edeceği dile getirildi.

Bağlar Belediyesi, Diyarbakır’da yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısının son zamanlarda artış göstermesi üzerine Tarım İlçe Müdürlüğü ekipleriyle ortak bir çalışmaya imza atarak geniş katılımlı denetimler gerçekleştirdi.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatı ile Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü personellerinden oluşturulan ekipler, Tarım İlçe Müdürlüğü ekipleriyle birlikte sahaya çıktı.

FIRIN VE LOKANTALARA DENETİM

Vatandaşlara sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımı konusunda uyarıda bulunan ekiplerin bir sonraki durağı fırın ve lokantalar oldu. Bu iş yerlerinde çalışan personelin maske kullanmasını ve hijyen koşullarına taviz vermeden uymasını isteyen ekipler, kurallara uymadıkları tespit edilen işletmeler hakkında yasal işlem uyguladı.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, vatandaşların sağlığını korumaya yönelik bu denetimlerin aralıksız olarak devam edeceği dile getirerek, ‘’bu konuda sorumlu ve duyarlı davranmak tüm vatandaşlarımızın ortak görevidir” ifadelerini kullandı.

Bu haber 363 kez okundu.
Bağlar - 13:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.