22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar’da taziye evleri modern görüntüye kavuşturuldu

Bağlar - 26 Ağustos 2020 14:28 A A

Karacadağ bölgesinde bulunan Çiçekliyurt Mahallesi ile Batı Çanakçı Mahallesi’ne bağlı Yemişalan Mezrasında bulunan taziye evlerinin modernizasyonu Bağlar Belediyesi tarafından yapılarak eksikleri giderildi. Başkan Hüseyin Beyoğlu’nun talimatı ile yenilenen taziye evlerinin modern görüntüsü vatandaşların beğenisini kazanırken, muhtarlardan teşekkür açıklamaları geldi.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatı ile kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşların temel ihtiyaçlarının giderilmesi ve sorunlarının çözümü için başlatılan hizmet çalışmaları devam ediyor. Yerleşim yerlerini ziyareti sırasında vatandaşların taziye evlerinin yenilenmesi taleplerini ilettiği Başkan Beyoğlu, belediyenin Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne talimat vererek taziye evlerinin modern hale getirilmesini istedi. Başlatılan hummalı çalışma sonucu Karacadağ bölgesinde bulunan Çiçekliyurt Mahallesi ile Batı Çanakçı Mahallesi’ne bağlı Yemişalan Mezrasında bulunan taziye evlerinin modernizasyonu Bağlar Belediyesi tarafından yapılarak güzel bir görüntüye kavuşturuldu.

MUHTARLARDAN TEŞEKKÜR MESAJI

Batı Çanakçı Mahalle Muhtarı Necat Başaran ve Çiçekliyurt Mahalle Muhtarı Mehmet Akpirinç, yapılan hizmetten memnun kaldıklarını ifade ederek Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na teşekkür etti. Başkan Beyoğlu ise bugüne kadar ihmal edilen kırsal yerleşim yerlerinin sorunlarını çözmek için çaba harcadıklarını belirterek bir çok mahalle ve mezradaki okulların, taziye evleri ve ibadet yerlerinin bakım ve onarımını gerçekleştirdiklerini söyledi. Beyoğlu, ”Vatandaşlarımızın talebi üzerine taziye evlerimizin ihtiyaçlarını karşılayarak kullanışlı hale getirdik. İmkanlarımız dahilinde ilçemizin her karışına hizmet götürmeye devam edeceği’’ ifadelerini kullandı.

Bu haber 458 kez okundu.
Bağlar - 14:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.