29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Barış Elçi’si, vurulduğu yerde anılacak

Diyarbakır - 26 Kasım 2019 16:50 A A

Diyarbakır Barosu, eski başkanları Tahir Elçi için üç günlük anma programını açıkladı.

Tarihi Dört Ayaklı minarenin önünde öldürülen Barış Elçisi Tahir Elçi için Diyarbakır Barosu üç günlük anma programı gerçekleştirecek.

Diyarbakır Barosu’ndan yapılan açıklamada üç günlük anma programına ilişkin şu bilgiler paylaşıldı:

İLK ANMA DÖRT AYAKLI MİNAREDE

28 Kasım 2015 tarihinde Dört Ayaklı Minare önünde katledilen Baro Başkanımız Avukat Tahir ELÇİ’yi katledilişinin 4. Yılında anmak üzere Baromuz ve Tahir ELÇİ Vakfının ortaklaşa düzenleyeceği program 28 Kasım Perşembe günü saat 10:15’te Diyarbakır Adliyesinden Dört Ayaklı minareye yapılacak yürüyüşle başlayacak. Ardından Başkanımızın katledildiği saat olan 10:53’te basın açıklaması yapılacak olup saat 13:00’da Başkanımızın kabri ziyaret edilecektir.

İKİNCİ GÜN ADALET NÖBETİ

29 Kasım Cuma günkü program saat 13:30’da Her ay farklı bir ilde düzenlenen Adalet Nöbeti etkinliğiyle başlayacak. Birçok ilden Baro Başkanları, Baro Yöneticileri ve meslektaşlarımızın katılacağı Adalet Nöbetinin Diyarbakır Durağının konusu Tahir ELÇİ ve Faili meçhuller olacak. Günün programı saat 15:00’da Tarihi Hasan Paşa Hanında düzenlenecek fotoğraf sergisinin açılışıyla devam edecek olup saat 17:00’da Diyar Galeria Şehir Sinemalarında gösterilecek olan “GÖRÜLMÜŞTÜR” filmi ile tamamlanacaktır.

ÜÇÜNCÜ GÜN PANEL VE FİLM GÖSTERİMİ

Anma Etkinlikleri haftasının son günü olan 30 Kasım Cumartesi günü Diyarbakır Barosu Konferans Salonunda saat 10:00’da yapılacak “Kürt Hak Hareketi ve Avukat Tahir ELÇİ” konulu panelle başlayacak ve yine saat 17:00’da Diyar Galeria Şehir Sinemalarında gösterilecek olan “ZER” adlı filmle sonlanacaktır. Tüm meslektaşlarımız ve vatandaşlarımız anma haftası etkinliklerimize davetlidir.

Bu haber 1083 kez okundu.
Diyarbakır - 16:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.