-3° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başak Demirtaş’a ahlak dışı saldırıda bulunan saldırgan gözaltına alındı

Diyarbakır - 14 Haziran 2020 19:56 A A

HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş hakkında, sosyal medyada yapılan çirkin paylaşım sonrası savcılık harekete geçti ve paylaşımın sahibi gözaltına alındı. Öte yandan Adalet Bakanı Gül, “Hukuk, bu terbiyesiz ve provokatif sözlere karşı gereğini yapacaktır” ifadelerini kullandı.

HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, sosyal medya üzerinden çirkin ve ahlak dışı bir paylaşıma maruz kaldı. Sosyal medyada büyük tepki toplayan paylaşım için Sakarya Savcılığı harekete geçti ve “VedatMuti7” isimli kullanıcı gözaltına alındı.

HESAP ASKIYA ALINDI

Çirkin paylaşımdan sonra sosyal medyada “Başak Demirtaş Seninleyiz” etiketi ile Demirtaş’a çok sayıda destek mesajı geldi. Öte yandan, saldırgan hesap, Twitter’da şikayetler sonucunda askıya alınırken, hakkında da suç duyurusunda bulunulduğu aktarıldı.

BAKAN GÜL: PROVOKATİF SÖZLERE KARŞI GEREĞİ YAPILACAK

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Selahattin Demirtaş’ın eşine yönelik küfür ve hakaret içerikli tweetle ilgili bir açıklama yaptı ve gerekli hukuki işlemlerin yapılacağını duyurdu. Gül, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Başak Demirtaş’a yönelik çirkin paylaşımı kınıyor, bu ahlaksız ve tahkir edici eylemi en ağır şekilde lanetliyorum. Bir insanın onuru, iffet ve haysiyeti her şeyin üzerindedir. Hukuk, bu terbiyesiz ve provokatif sözlere karşı gereğini yapacaktır” ifadelerine yer verdi.

GÖZALTI KARARI VERİLDİ

Paylaşımın ardından harekete geçen Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ”Söz konusu paylaşımlarda bulunan ve kimliği tespit edilen şahıs hakkında gözaltı kararı verilmiş olup, soruşturma aşamaları hassasiyetle takip edilmektedir” açıklaması yapıldı. Başlatılan soruşturmada M.V. gözaltına alındı. Soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Bu haber 622 kez okundu.
Diyarbakır - 19:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.