32° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başhekim Asena kaldığı yerden!

Diyarbakır - 7 Eylül 2021 21:28 A A

Diyarbakır’da görevden alınan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Muhammed Asena görevine iade edildi.

Diyarbakır’da salgın hastanesi olarak kullanılan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Muhammed Asena 4 ay önce görevden alınmıştı. Asena, görevden alınması ile durumu mahkemeye taşıdı. Asena, Diyarbakır idare mahkemesine yaptığı “yürütmenin durdurulması” talebi reddedilince, davayı Gaziantep İstinaf Mahkemesi’ne taşıdı. Mahkeme, bir süre önce yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Mahkeme kararının ardından Sağlık Bakanlığının sistemine Dr. Asena’nın görevinin iade edildiği öğrenildi.

“KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ”

Göreve iade edildiği yönündeki bilgileri doğrulayan Asena “Yaklaşık bir saat önce Sağlık Bakanlığımız beni tekrar başhekim olarak atadı. Kentimiz için kaldığımız yerden devam edeceğiz. Kentimizin sorunlarını el birliği ile çözmeye devam edeceğiz” dedi.

Bu haber 426 kez okundu.
Diyarbakır - 21:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.