28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Beyoğlu Düzensiz Göçmenlere Yemek İkramında Bulundu

Bağlar - 31 Temmuz 2020 19:03 A A

Ak Partili Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Belediyesi’nin Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, çeşitli nedenlerden dolayı ülkelerini terk eden düzensiz göçmenlere yemek ikramında bulundu. Başkan Beyoğlu, “Muhacirlere karşı ensar olan ülkemizden ve bunun öncülüğünü yapan cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan Allah razı olsun.” dedi.

Çoğunluğu ülkelerindeki iç savaş ve karışıklıktan kaçarak Türkiye’ye sığınan düzensiz göçmenlerin oluşturduğu yüzlerce yabancı uyruklu insan bir bayrama daha ülkelerinden binlerce kilometre uzakta hüzünlü bir şekilde girdi. Çocuk ve gençlerin ağırlıklı olduğu göçmenlere Bağlar Belediyesi yemek ikramında bulundu. Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatı ile 200’den fazla kişiye yemek ikramı yapıldı.

“HEM İNSANİ HEM DİNİ BİR GÖREV”

Türkiye’nin tarihten beri muhacirlere karşı Ensar görevini üstlendiğini belirten Beyoğlu, bunu insani ve dini bir vecibe olarak gördüklerini söyledi. Beyoğlu, “Aziz vatanımızın ve mazlumların hamisi olan devletimizin değerini bilelim. Allah hiç bir milleti devletsiz ve vatansız bırakmasın, bu kardeşlerimizin durumuna düşürmesin. Muhacirlere karşı Ensar olan ülkemizden ve bunun öncülüğünü yapan cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan Allah razı olsun” dedi.

Bu haber 458 kez okundu.
Bağlar - 19:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.