27° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Beyoğlu: “İnsanlığın kurtuluşu için dua edelim”

Bağlar - 6 Nisan 2020 22:40 A A

Berat Gecesi’nin önemine ve faziletine dikkat çeken bir mesaj yayınlayan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, vatandaşlardan insanlığın karşı karşıya bulunduğu yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tehlikesinin bertaraf edilmesi için dua etmelerini istedi. Beyoğlu, “Yeryüzünü nimetleri, rahmeti ve merhametiyle donatmış olan Yüce Rabbimiz Berat Gecesi’nde tövbe ve duaları kabul ettiğini buyurmaktadır. Bu nedenle bu müstesna gecede bu fırsatı iyi değerlendirelim” ifadelerini kullandı.

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (S.A.V), Cebrail  aleyhisselâm (AS) tarafından vahiy ile peygamberliğinin bildirildiği, şaban ayının on dördünü on beşine bağlayan gece olan Berat Gecesi  dolayısıyla mesaj  yayınlayan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, insanlığın büyük bir felaketle karşı karşıya olduğuna dikkat çekerek bu kutlu gecenin bol dua ve ibadetle değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

“DUA EDEREK DEĞERLENDİRELİM”

Beyoğlu mesajında, zor günlerin atlatılması için sabır, birlik ve beraberlik mesajı da verdi.

Başkan Beyoğlu, “İnsanlık tarihin en bu büyük dramlarından birini yaşıyor. Sorun küresel, mücadelemiz ulusal. Ülkemiz, bu anlamda bir milli mücadele veriyor. Yüce rabbimizin samimi duygularla edilen dua ve yakarışları kabul ettiği bu ulvi ve müstesna geceyi iyi değerlendirelim. İnsanlığın kurtuluşu, İslam Âlemi ve ülkemizin sağlığı ve huzuru için bol bol dua edip ibadet yapalım. Millet olarak mücadelemizi sabırla verelim, birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim. Bu gece aynı zamanda yaklaşmakta olan Ramazan ayının müjdecisidir. Allah’ın rahmetinin yeri ve göğü kapladığı Berat Gecesinin; Milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için kurtuluşa ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Gecemiz mübarek olsun” diye konuştu.

Bu haber 405 kez okundu.
Bağlar - 22:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.