19° Açık
  • EURO 6.52
  • DOLAR 5.77

Beyoğlu: ‘Tek rakibimiz yine kendimiziz’

Bağlar - 16 Şubat 2019 11:41 A A

Diyarbakır Ak Parti Bağlar İlçe Belediye Başkan Adayı Hüseyin Beyoğlu, seçim süreci, Bağlar ile ilgili projelerini anlattı. Başkan Adayı Beyoğlu, “Halkımıza hizmet edeceğiz, halkın istediği belediyeciliği kendilerine ulaştıracağız. Belediyecilik Ak partinin işidir. Türkiye’de Ak partinin hâkim olduğu tüm belediyeler pırıl pırıl, huzurlu, temiz ve halkın yüzü gülüyor. Şimdi sıra Bağlar ilçesine geldi” dedi.

“HDP, HALKA ACI VE KEDER VERDİ”

Bağlar ilçesindeki seçim atmosferine ve Bağlar ilçesinin geçmiş dönemlerine dair konuşan Beyoğlu, “Biz Ak parti olarak bağları kazanacağız. Bağların 20 yıldır görmediği, insanlarımızın muhtaç olduğu, gereksinim duyduğu hizmeti halkla buluşturacağız. Halkımıza hizmet edeceğiz, halkın istediği belediyeciliği kendilerine ulaştıracağız. Belediyecilik Ak partinin işidir. Türkiye’de Ak partinin hâkim olduğu tüm belediyeler pırıl pırıl, huzurlu, temiz ve halkın yüzü gülüyor. Şimdi sıra Bağlar ilçesine geldi. Halkımızı buluşturacağız, sayılı günler kaldı. 20 yıldır maalesef ki Bağlar hiçbir hizmet görmedi, belediyecilik anlayışı ile karşılaşmamıştı. HDP ve geçmiş uzantıları Bağlar’a hiçbir hizmet yapmadı. Tam aksine halkı gözyaşına ve kedere sürükledi, acılar yaşattı. 25 gündür dolaşıyoruz. Bağlar halkı sadece iş, istihdam ve huzur istiyor. HDP, halka acı ve keder verdi.  Bağlar halkı terör olaylarından, çatışmalardan, taştan bıkmış durumdalar. Bizde halkın istediği huzuru Ak parti olarak halkımıza yaşatacağız” diye konuştu.

“BAĞLAR’I KALKINDARACAĞIZ”

Bağlar ilçesi için planladıkları program ve projelere değinen Başkan Adayı Beyoğlu, şöyle dedi: “Biz Bağlar için çalışacağız. Bağlar’ı kalkındıracağız. Halkımıza söz veriyoruz, her şey iyi olacak. 10 maddelik bir proje programımız var, onları anlatmak istiyorum. 1.Taşra mahallelerimizde her bir mahallemize halı saha ve bir köy odası yaparak, ayrıca bir istihdam sağlamak. 2.Dar gelirli vatandaşlarımıza TOKİ-Belediye işbirliğiyle hesaplı ve düşük geri ödemeli evler yaptırmak. 3.Muhtarlar Meclisi oluşturup merkez ve taşra çalışmalarında istişareler yapmak. 4.Maddi durumu düşük vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde tespitini yapmak ve yılda bir tüm ihtiyaçlarını sağlamak. 5.Maddi durumu düşük gençlerimize katkıda bulunmak için 2 adet düğün salonunu Bağlar halkına hizmet için tahsis etmek. 6.Belediyeye bağlı en az 2 adet taziye evi yapıp Bağlar halkına hizmete sunmak. 7.Bağlar ilçemizdeki çarpık kentleşmenin ıslahı için 3 etapta kenetsel dönüşüm hizmetini sağlamak. 8.Bağlar belediyemizin mevcut bütçesinin yüzde 1’ini sivil toplum kuruluşlarının sosyal projelerine tahsis etmek. 9.Bağlar ilçemizde genç ve kadın gruplarına yönelik iş garantili meslek edinim kurslarının açılmasını sağlamak. 10.Bağlar ilçemizde yaşamını sürdüren yaşlı vatandaşlarımızı, sıhhatleri ölçüsünde tüm Türkiye çapında gezi turları düzenlemek.”

“BAĞLAR BÜTÜNDÜR, HİZMETİ HAK EDİYOR”

Bağlar ilçesine dair konuşan Beyoğlu, “Bizim için Bağlar bir bütündür, hizmeti hak ediyor. Toplamda 12 tane mahalle mevcuttur. 11 mahallesi eski Bağlar diye adlandırılan kesimdedir. 1 tanesi ise Bağcılar Mahallesi ismi ile biliniyor. Kentin yeni yapılanmış kısmında yer alıyor.90 Bin küsur nüfus, 70 bin küsur seçmeni ile en büyük mahallemiz olarak var. Eski Bağların daha çok hizmete ihtiyacı vardır. Yeni Bağlar Büyükşehir Belediyemizin desteği ile çok gelişti, gelişiyor. Altını çizmek istiyorum; bu hizmetleri HDP yapmadı, Kayyum ve ekibi yaptı. Eski Bağlar hizmetten yoksun, perişan bir halde bulunuyor. Yolları yok, kaldırımlar berbat, sokaklar çöp yığını, temizlik hizmeti yok. Ama biz 1 Nisan’dan itibaren Allahın izini ile bu sorunları halledeceğiz. Güzel hizmeti halkımızla buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

“TEK RAKİBİMİZ YİNE KENDİMİZİZ”

Yerel seçimlere giren diğer parti adaylarına ilişkin olarak konuşan Başkan Adayı Beyoğlu, “Demokratik bir seçim sürecindeyiz, diğer partilerinde adayları var. Ancak hiç birini rakip olarak görmüyoruz, rakibimiz yok. Tek rakibimizi yine kendimiz olarak görüyoruz. Çünkü biz halkı evladıyız, halkın içinden geldik. Halkımız için çabalıyoruz. 25 gündür sahalardayız başka adayları sahada bile göremiyoruz. Ne HDP ne de CHP ortalıkta görünmüyor. Biz ise kendimiz halkımıza amade etmiş durumdayız. Halka hizmet Hakka hizmettir, anlayışını benimsiyoruz. Ve halkımızın içine karışıyoruz. Halkımızda bizim gelmemizi, bizi görmeyi istiyorlar. Biz Ak parti olarak seçimi kazanacağız, halkı ihtiyaç duyduğu hizmete kavuşturacağız. O sebeple de rakip olarak kimseyi görmüyoruz. Artık yeter, hizmet zamanı geldi diyoruz. Bağlar halkı unutmasın ki tüm ihtiyaçlarını, isteklerini karşılayacak tek parti var. Ak parti gelirse tüm sorunlar aşılır. Seçmenler müsterih olsun, bize inansınlar. Bizlerde o oyların karşılığını hizmetlerimiz ile vereceğiz” dedi.

Bu haber 699 kez okundu.
Bağlar - 11:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.