28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bir öğretmen koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

Diyarbakır - 16 Kasım 2020 14:41 A A

Diyarbakır’da öğretmen Cengiz Tekdal (56), koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Okullarda yüz yüze eğitimin başlatılmasıyla her geçen gün koronavirüse yakalan öğretmenlerin sayısı artarken, koronavirüse yakalanan bir öğretmen yaşamını yitirdi.

Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesindeki Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi’nde görev yapan öğretmen Cengiz Tekdal, koronavirüs nedeniyle yaşamı yitirdi. Dün yaşamını yitiren Tekdal’ın, 4 çocuk babası olduğu ve kentteki Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir süre önce tedavi gördüğü öğrenildi.

 EĞİTİM SEN BAŞKANI: MEB ÖNLEM ALMAK ZORUNDA

 Eğitim Sen üyesi olan Tekdal’ın vefatı üzerine Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Aydoğan, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Diyarbakır Kayapınar Ahmed-i Hani Lisesi’nde görev yapan Cengiz Tekdal arkadaşımızı salgın nedeniyle kaybettik. Ailesinin, tüm eğitim emekçilerinin, öğrencilerinin acısını yürekten paylaşıyoruz. MEB; salgının okullara etkisini acilen açıklamak, gerekli önlemleri almak zorundadır.”

200’ÜN ÜZERİNDE ÖĞRETMEN SALGINA YAKALANDI

Eğitim Sen Diyarbakır Şube Başkanı Sadrettin Kaya, kentte koronavirüse yakalanan eğitmci sayısının sayısının 200’ün üzerinde olduğu bilgisini verdi. Kaya, salgına yakalanan bu eğitim emekçilerine ilişkin 21 Kasım’da kamuoyuna bir rapor açıklayacaklarını da sözlerine ekledi.

Bu haber 1211 kez okundu.
Diyarbakır - 14:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.