19° Açık
  • EURO 6.52
  • DOLAR 5.77

Bismil’de okullar yeşilleniyor

Bismil - 7 Mart 2019 14:59 A A

Bismil Milli Eğitim Müdürlüğü, Bismil için 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinde projelerine bir yenisini daha ekledi.

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencileri, ‘Bir Ağaç da Sen Dik!’kampanyası kapsamında okul bahçelerini ağaçlarla donattı. Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, ağaç dikim töreninde yaptığı konuşmada, sağlıklı bir toplum için yeşil bir çevrenin oluşturulması gerektiğine dikkati çekti.

“AĞAÇLARA SAHİP ÇIKARAK, BİSMİL’İ YEŞİLLİĞE KAVUŞTURACAĞIZ”

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bunun bilincinde ve gayretinde olduklarını belirten Ak, “Ağaçlara sahip çıkılmazsa yemyeşil bir Bismil hedefine ulaşmamız mümkün değildir. Nasıl geçmişte dikilen ağaçları düzenleyip park yapıyorsak, bu diktiğimiz ağaçlar da bu bölgenin akciğeri ve güzel mekânları olacak. Gelecek nesillere yeşil bir Bismil bırakmak için herkesten kampanyaya destek olmalarını bekliyoruz. ´Bir Ağaç da Sen Dik´ kampanyası kapsamında ağaçlarımızı toprakla buluşturacağız. Her sene inşallah yüzlerce ağaç dikeceğiz. Sizlerle bu hedefe birlikte ulaşmak istiyoruz. Ağaç desteği için Bismil Belediyesine teşekkür ediyoruz. Bu anlamlı projeyi Bismil 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinde başlatmak ayrı bir öneme sahiptir” dedi.

“HER SINIF VE ÖĞRETMENİN AĞACI OLACAK”

Bismil 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Müdürü Abdulvahap Çelik de, Her Sınıf ve öğretmenin bir ağacı olması projenin önemini daha da artırdığını vurgulayarak, “Dikilen bu çam ve çınar ağaçları gözlem ve yetişme süreci öğrenciler tarafından gözlemlenerek yaparak yaşayarak öğrenmeleri amaçlanmaktadır. Öğrencilere yeşili ve doğayı sevdirme adına ve gelecek nesillere daha temiz bir çevre ve bol oksijenli bir doğa bırakmak için gerçekleştirilen bu proje okulumuzda sık sık gerçekleştirilip bütün öğrencilere öğrenme ortamı sağlanmaktadır” diye konuştu.

Bu haber 704 kez okundu.
Bismil - 14:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.