11° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bölgenin en iyisi Beşikci

Diyarbakır - 18 Ağustos 2020 11:35 A A

Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, ORC araştırma şirketinin 23 bin 200 katılımcı ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yapmış olduğu en başarılı Büyükşehir İlçe Belediye Başkanları araştırmasında yüzde 56,5 başarı oranıyla 2.sırada yer aldı.

Türkiye de yapmış olduğu anket çalışmaları ile adından söz ettiren ORC Araştırma şirketi, 30 Büyükşehir’de 23 bin 200 katılımcı ile En Başarılı Büyükşehir İlçe Belediye Başkanlarını Yüz yüze Anket ve Bilgisayar destekli Telefon görüşmeleri (CATI) Yöntemin ile belirledi.

Nüfusu 10 binin altındaki ilçelerin dahil edilmediği araştırma çalışmasında Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Şanlıurfa Eyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, Mardin Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı bölgenin en iyi İlçe Belediye Başkanı olarak seçildi.

ORC Araştırma Şirketinin yapmış olduğu anket çalışmaları hakkında açıklama yapan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci bölge insanına yönelik her türlü hizmeti Hükümetimizin destekleri ile sürdürmeye devam edeceklerini söyledi.

‘‘DOĞRU ADIMLAR İLE İLERLİYORUZ’’

Yenişehir İlçesinde  göreve başladığı ilk altı aylık süreç içerisinde 83 Milyon TL yatırım başlattıklarını belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat  Beşikci, yapmış olduğumuz bu yatırımlar ile ilçemizde bulunan 210 Bin Vatandaşımıza daha yakın olmayı hedeflemiştik. Yapılan bu araştırma çalışması da bu hedefimize doğru adımlarla ilerlediğimizi göstermektedir. Devletimizin Belediyelerimize aktardığı kaynakları artık vatandaşlarımıza hizmet olarak gitmektedir. Bu konuda bizlerden desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın İçişleri Bakanımıza, Sayın Valimize ve bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm Yenişehirli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum’’ dedi.

Bu haber 1146 kez okundu.
Diyarbakır - 11:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.