29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyükşehir Belediyesi temiz bir kent için gece gündüz çalışıyor

Diyarbakır - 11 Mayıs 2020 13:52 A A

Daha temiz bir kent için 280 kişilik ekip ve 37 araçla gece gündüz çalışmalarına ara vermeden devam eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, (Covid-19)  salgınının yayılmasını önlemek için deterjanla yıkanılan alanları doğaya zarar vermeyen kimyasallarla dezenfekte ediyor, vatandaşların yoğun olarak kullandıkları caddelere atık eldiven ile maske kovaları yerleştiriyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte kış aylarında cadde, bulvar, sokak ve kaldırımlarda oluşan çamur ile kirleri arındırmak için temizlik çalışması başlattı.  Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nın başlattığı çalışmada 280 kişilik temizlik ekibi, 18 yol süpürge ve temizleme, 7 mini kaldırım ve bisiklet yolu temizleme, 2 yıkama ve temizleme, 3 adet hamarat traktör, 7 adet çöp toplama aracı görev yapıyor. Kayapınar, Bağlar Sur ve Yenişehir merkez ilçelerde yapılan temizlik çalışmalarında Koronavirüs (Covid-19)  salgınının yayılmasını önlemek için deterjanla yıkanan alanlar daha sonra doğaya zararlı olmayan kimyasallarla dezenfekte ediliyor.

BELİRLENEN ALANLARA ÇÖP KOVALARI YERLEŞTİRİLİYOR

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin daha temiz bir kent için başlattığı çalışmada oluşturulan çöp kovası montaj ekibi de, daha önce belirlenen alanlara çöp kovaları yerleştiriyor. Çöp kovaları dışında salgın hastalığın önüne geçmek amacıyla ekipler, vatandaşların yoğun olarak kullandıkları caddelere kullanılmış atık eldiven ve maske kovalarının montajını gerçekleştiriyor.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDA ÇALIŞMALAR SABAHA KADAR DEVAM ETTİ

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, bu hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirerek temizlik çalışmalarını kentin birçok alanına yaydı. Temizlik ekipleri, 4 merkez ilçede çalışmalarını sabahın ilk ışıklarına kadar sürdürdü. Cadde, bulvar, sokak ve kaldırımlar köpüklü suyla oluşan kirlerden arındırıldı. 280 kişilik ekip ve 37 araçla sürdüren temizlik çalışmaları rutin şekilde devam edecek.

KULLANILMIŞ ELDİVEN VE MASKELERİ GELİŞİ GÜZEL ATMAYALIM

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, kullanılmış atık eldiven ve maskelerin gelişi güzel yerlere atılmaması için uyarılarda bulundu. Maske ve eldivenlerin üzerinde uyarı yazı bulunan kovalara atılmasını talep eden Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı yetkilileri, ayrıca daha temiz ve yaşanılabilir bir kent için vatandaşların çöplerini saatinde poşetleyerek çöp konteynırlarına atmalarını istedi. 

Bu haber 323 kez okundu.
Diyarbakır - 13:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.