23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyükşehir Belediyesi’nden vatandaşlara müzik ziyafeti

Diyarbakır - 24 Mayıs 2020 20:46 A A

Koronavirüs (Covid-19) salgını dolayısıyla 81 ilde geçerli olan sokağa çıkma kısıtlamasında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu müzik otobüsü, Ramazan Bayramı’nda vatandaşlara müzik ziyafeti verdi ve çocuklara hediyeler dağıttı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin 2 katlı müzik otobüsü, Koronavirüs (Covid-19) salgını dolayısıyla 81 ilde geçerli olan sokağa çıkma kısıtlamasında Yenişehir, Sur, Bağlar ve Kayapınar ilçelerinin sokaklarını gezerek vatandaşlara müzik ziyafeti sundu.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı müzisyenlerinin Türkçe, Kürtçe ve Zazaca seslendirdiği şarkılara vatandaşlar evlerinin balkon ile pencerelerine çıkarak yoğun ilgi gösterdi. Müzik otobüsünden yankılanan şarkılara vatandaşlarda eşlik ederek halaylar çekti ve Türk bayrakları salladı. Kimi vatandaşlar da bu keyifli anı kaydetmek için cep telefonlarına sarıldı.

ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, dayanışma ağlarının örüldüğü Ramzan Bayramı’nda çocuklara içinde oyuncak bulunan hediye paketleri dağıttı. Aileler ve çocukları, bu anlamlı hediyelerden dolayı yetkililere teşekkür etti. Oldukça neşeli ve renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte müzisyenler, Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun Ramazan Bayramı mesajını okuyarak vatandaşlara ulaştırdı.

Bu haber 1101 kez okundu.
Diyarbakır - 20:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.