28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çınar’da iki kırsal mahalle karantinaya alındı

Çınar - 3 Aralık 2020 10:21 A A

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde iki mahalle ve mezrada görülen Coronavirus (Covid-19) vakaları sebebi ile karantinaya uygulamasına gidildi.

Çınar ilçesine bağlı kırsal Ağaçsever ve Beşpınar mahalleleri ile bu mahallelere bağlı mezralarda görülen Covid-19 vakaları nedeni ile karantinaya alınarak köye giriş-çıkışlar yasaklandı.

Çınar Kaymakamlığı İlçe Hıfzısıhha Kurulu tarafından alınan kararda yerleşim birimlerinin 2 Aralık saat 19.00 itibari ile 10 gün süreyle karantinaya alındığı belirtildi.

Yapılan açıklamada, karantina süresince mahallelere giriş-çıkışların İlçe Jandarma Komutanlığınca kapatılarak, zorunlu hallerde kontrollü bir şekilde sağlanmasına, köy içerisinde vatandaşların kalabalık gruplar halinde bir arada bulunmamalarına ve vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarına karar verildiği belirtildi.

Bu haber 935 kez okundu.
Çınar - 10:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.