23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çocuk Hastanesi ‘Eski SSK Hastanesi’ günlerine döndü

Diyarbakır - 2 Aralık 2019 17:33 A A

Diyarbakır Çocuk Hastalıklar Hastanesi’nde tek bir nöroloji doktorunun olması hasta ve hasta yakınlarını mağdur ediyor. Hasta yakınları, Nöroloji Doktorundan randevu alabilmek için gecenin geç saatlerinde hastaneye giderek, randevu almak zorunda kalıyor. Gece geç saatlerde hastanede kimlik nöbeti tutmak zorunda bırakılan Hasta yakınları, yetkilere ver yansında bulundu. Hasta yakınları, Bölge hastanesi konumunda bulunan Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne bir çocuk nöroloji doktorunun daha atanmasını talep etti.

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Bölgeye sağlık hizmeti veren Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde doktor yetersizliği hasta ve hastaları mağdur etmeyi sürdürüyor. Yıllardır tek bir nöroloji doktorunun görev yaptığı Hastanede, tek bir çocuk nöroloji doktorunun bulunması fiş kuyruğu günlerini yeniden gündeme getirdi.

ESKİ SSK HASTANESİ’NDE FİŞ KUYRUĞU GÜNLERİNE DÖNÜLDÜ

Eski SSK Hastanesi görüntülerinin yaşandığı Çocuk Hastalıkları Hastanesinde, hasta yakınları nöroloji doktorundan randevu alabilmek için geçe geç saatleri tercih ediyor. Randevu kuyruğunun yanı sıra, kimlik nöbetinin de tutulmaya başlandığı hastanede, hasta yakınları ilk 20’ye girebilmek için uzun bekleyişlerde bulunuyor.

“İKİNCİ BİR NÖROLOJİ DOKTORU ATANSIN”

Soğuk havaya rağmen yakınlarını tedavi ettirebilmek için hastaneye akın eden hasta yakınları, sağlıkta geriye dönüşün olduğunu ifade ederek, yeni Sağlık İl Müdürünün ikinci bir nöroloji doktoru talebinde bulunmasını istedi.

“SAĞLIKTA 50 YIL ÖNCESİNİ YAŞIYORUZ”

Sağlıkta çağ atlarken, 50 yıl öncesini yaşadıklarının altını çizen hasta yakınları, “Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde Nöroloji doktoru tek olduğu için gecenin geç saatinde gelip muayene fişi alıyoruz. Çocuklarımızın tedavi olması için soğuk havaya aldırmadan fiş kuyruğuna giriyoruz. Diyarbakır ve bölge halkı olarak, bu muameleyi hak etmiyoruz. Yıllar önce eski SSK Hastanesi’nde yaşadığımız muayene fişi ve ilaç kuyruklarını yaşıyoruz. Bize yazık değil mi? Yetkililerden ricamız, biran önce hastaneye ikinci bir doktorun atanmasıdır” diye konuştular.

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 1968 kez okundu.
Diyarbakır - 17:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.