23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çüngüş’e Düğün ve Konferans salonu yapılıyor

Çüngüş - 2 Eylül 2021 15:18 A A

Çüngüş Belediye Başkanı Ali Suat Akmeşe’nin, 2019 Mart seçimlerinde seçim vaadi olan Düğün ve konferans Salonu uzun uğraşlar ve girişimler sonucu hayata geçiriliyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılan Salon inşaatına çok kısa sürede başlanacağı öğrenildi. Başkan Akmeşe, katkılarından dolayı Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’na ilçe halkı adına teşekkür etti.

Çüngüş ilçesinin en büyük eksikliklerinden bir olan Düğün ve Konferans Salonu Projesi, hayata geçiyor.

Başkan Ali Suat Akmeşe’nin 2019 Yerel Seçimlerinde seçim vaadi arasında bulunan ve söz verdiği Projeyi ilçeye kazandırmak için kolları sıvadı.

Başkan Akmeşe’nin talimatı doğrultusunda 2020 yılında Camiikebir Mahallesinde bulunan 333 Ada 1 Nolu Parseldeki taşınmazın tahsisi Maliye Hazinesi’nden alınarak, arsa düz bir zemin haline getirildi.

ÇÜNGÜŞ’E DÜĞÜN VE KONFERANS SALONUNUN İNŞAAT İHALESİ YAPILDI

Çüngüş Belediyesince hazırlanan bir proje, 17 Ekim 2020 tarihinde Çüngüş’ü ziyaret eden Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’na anlatıldı. İl Valisi Karaloğlu’nun uygun görmesi üzerine proje Büyükşehir Belediyesi tarafından programa alındı. Gerekli düzenlemeler ve revizeler yapıldıktan sonra projenin son hali Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na teslim edildi. İhale bürosunun incelemeleri sonucunda ihaleye gidilmesi uygun görülerek e-ihale yoluyla ihale süreci başlatıldı.

“2 YILLIK ÇALIŞMALARIMIZ MEVYESİNİ VERDİ”

Çüngüş Belediye Başkanı Ali Suat Akmeşe, iki yıla aşkın bir süredir yapılması için Çüngüş Belediyesi ve halkı olarak elimizden gelen gayreti gösterdiğimiz Düğün ve Konferans Salonu ihalesinin tamamlandığını ifade ederek, “Çok yakın bir zamanda Salonun fiilen yapımına başlanacaktır. Düğün ve Konferans Salonumuzun tüm Çüngüş halkına hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz. Çok kıymetli valimiz Sayın Münir Karaloğlu’na ilçemize yaptığı ve yapacağı hizmetler için halkım adına kendisine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 488 kez okundu.
Çüngüş - 15:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.