29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DBB Çermik’te yol yapım çalışmalarını sürdürüyor

Çermik - 30 Ağustos 2021 18:19 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Çermik ilçesinde yol ve köprü yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği yol yapım çalışmalarıyla kırsal mahalleleri birbirine, ilçelere ve kent merkezine bağlamaya devam ediyor.

2021 asfalt sezonunu 1200 km yol yapımı hedefiyle açan Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı,12 kilometre uzunluğunda ve 7 metre genişliğinde olan Çermik Korudağ-Pınarlı-Akpınar- Göktepe Mahalle Grup Yolu’nun 8 kilometrelik bölümünü tamamlayarak vatandaşın hizmetine sundu.

Yol yapım ekipleri, Diyarbakırlılara daha konforlu ve güvenli bir ulaşım imkânı sunmak için Çermik Korudağ-Pınarlı-Akpınar- Göktepe Mahalle Grup Yolu’nun kalan 4 kilometrelik alanında temel serimi ve yol geçişlerinin belirlenen bölümlerinde parke döşeme çalışmalarına devam ediyor.

Ekipler, Çermik Korudağ-Pınarlı-Akpınar-Göktepe Mahalle Grup Yolu’nun tamamını 7 gün içinde tamamlayıp vatandaşların hizmetine sunmayı hedefliyor.

SİNEK MAHALLE YOLU TAMAMLANDI

Büyükşehir Belediyesi, 6 kilometre uzunluğundaki Çermik ilçesi Sinek Mahallesi yoluna sathi kaplama asfalt sererek sürdürdüğü çalışmaları tamamladı.

Bu haber 332 kez okundu.
Çermik - 18:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.