Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DBB’den jeotermal atağı

Bağlar - 2 Kasım 2021 13:30 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen projeyle jeotermal kaynak suyu bulmak amacıyla çalışma başlatıldı.

Büyükşehir Belediyesi, kentte olması muhtemel jeotermal kaynak suyunu bulmak amacıyla harekete geçti. Kaynak geliştirme Daire Başkanlığı tarafından Sur ilçesi Çarıklı Mahallesi Mevkiinde 4bin 660 hektar alan üzerinde jeotermal kaynak suyu aramak için Valiliğe yapılan ruhsat başvurusuna olumlu yanıt geldi. Kararın ardında Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü teknik elemanları tarafından sahada etüt çalışmalarına başlandı. Etüt çalışması sonucunda jeotermal kaynak suyu bulgusuna ulaşılması halinde sondaj çalışmaları yapılacak.

Jeotermal kaynak suyu temini halinde suyun mineral değerleri ve sıcaklığına bağlı olarak turizm veya tarımsal amaçlı olarak değerlendirilecek.

Bu haber 335 kez okundu.
Bağlar - 13:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.